#babafest

Warsztaty - Leśne Mikołajki - II tura: szczegóły

liczba miejsc: 0

cena: 0zł

termin: 18.12.2022 godz. 16:00 - 17:30

lokalizacja: CEIK ul. Parkowa 1

prowadzący: Fundacja Edukacji Leśnej DRZEWICE

Opis:

 

Wszystkie warsztaty będą zbudowane w bożonarodzeniowej narracji dekoracyjnej – świąteczne ozdoby, lampki, stroiki itp. Rozbudowana sfera wizualna ma na celu stworzyć wyjątkową atmosferę świątecznego ciepła i niepowtarzalnej magii tego czasu oraz pobudzić wyobraźnie i kreatywność młodszych oraz starszych. Wszystko w nieśpiesznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd, z zapachem piernika i z urokiem świecących lampek.

Rodzinne Pierniki - 1/2h

Tradycja pieczenia i dekorowania pierników idealnie wprowadza w klimat świąt Bożego Narodzenia. Pachnąca przestrzeń może stanowić okazję nie tylko do wspólnej rodzinnej zabawy, ale też nauki i zdobywania nowych umiejętności.

Wspólne pieczenie pierników to świetna alternatywa dla czasu przed świecącymi ekranami. W czasie tej smacznej zabawy  pracują wszystkie zmysły - dotyk, wzrok, słuch, węch i smak. Nie ma lepszego sposobu, żeby poznać i polubić nowe produkty. To także świetna okazja do bycia razem, wspólnej rozmowy o codzienności, o radościach i troskach, o emocjach, czas który zbliża. Najmłodsi będą mieli okazję nauczyć się sztuki pieczenia pierników. Uczą się w ten sposób samodzielności i nabywania nowych umiejętności, tj. wyrabianie ciasta, wałkowanie, wykrawanie pierniczków – to wszystko to doskonały trening małych rąk przygotowujący np.  do nauki pisania. Dekorowanie ciasta, ciasteczek czy pierniczków daje duże pole do popisu dla dziecięcej kreatywności. Przy pomocy swojej wyobraźni można stworzyć wyjątkowe dzieła. Kuchenne umiejętności budują pewność siebie 

Warsztaty naturalnych ozdób choinkowych - 1/2h

Warsztaty tworzenia ozdób choinkowych stanowią świetną okazję do zaangażowania rodziców i dzieci we wspólne dekorowanie własnego drzewka świątecznego. Własnoręcznie wykonane ozdoby zostaną w rodzinie na długie lata, a wspólne ich tworzenie może stać się coroczną, przedświąteczną tradycją rodzinną.

Ozdoby choinkowe będą tworzone wyłącznie z naturalnych materiałów w duchu zero waste. Drewno, szyszki, patyki, sznurek jutowy, gałązki świerkowe, ostrokrzew, słoma itp. to materiały, których zapach od dawien dawna kojarzony jest ze świętami. Praca z naturalnymi materiałami doskonale wpływa na nasz nastrój, działa uspokajająco, wymaga uważności i skupienia. Ozdoby, które powstaną, czyli m.in. drewniany bałwanek, gwiazda i inna słomiana ozdoba są w naszej tradycji symbolami świąt.

Podczas robienia ozdób dzieci będą korzystać z różnych narzędzi i rozwijać zdolności manualne. Własnoręcznie stworzenie ozdoby mogą być wspaniałym prezentem dla bliskich, albo można je zawiesić na drzwiach sąsiadów. W ten sposób uczymy dzieci dzielenia się i radości z obdarowywania innych - wartości nieodłącznie związanych ze świętami bożonarodzeniowymi. 

Warsztat Lampionów Bożonarodzeniowych - 1/2h

Warsztat tworzenia Lampionów Bożonarodzeniowych będzie okazją do zaangażowania rodziców i dzieci we wspólne działanie, które może stać się coroczną, przedświąteczną tradycją rodzinną.

Lampiony Bożonarodzeniowe będą robione ze słoików, gałązek świerkowych, wstążek, szyszek i innych darów natury. Wprowadzą do naszych domów światłość. Mogą być też wspaniałym prezentem dla bliskich, albo można ją zawiesić na drzwiach sąsiadów. W ten sposób uczymy dzieci dzielenia się i radości z obdarowywania innych - wartości nieodłącznie związanych ze świętami bożonarodzeniowymi. 

 

Warsztaty odbywać się będą w dwóch turach/setach:
 
 I tura warsztatowa: 14.00 - 15.30
 I set kolędowania: 15.30 - 16.00
 II set kolędowania: 16.00 - 16.30
 II tura warsztatowa: 16.00 - 17.30
 
Szczegóły i opisy dotyczące podchodów i pozostałych świątecznych zabaw na: https://babafest.pl/warsztaty
 
Ważne! Na WARSZTATY obowiązują zapisy przez system rezerwacji na stronie www.babafest.pl/rezerwacje od poniedziałku tj. 12.12.2022 od godz. 12.00
 
UWAGA ! 

Jak robimy rezerwację to po prawej stronie wpisujemy dla ilu osób (w miejscu zaznaczonym markerem).

 
 
 

Informacje o prowadzącym:

Zajęcia dofinansowane przez Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie, dofinansowanie stanowi formę realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022

 

ORGANIZATOR:

znane bardziej jako BabaFest w Olsztynie :) https://www.facebook.com/BabaFest

 

PARTNERZY: 

Fundacja Edukacji Leśnej DRZEWICE powstała z potrzeby pogłębiania więzi człowieka z naturą. Drzewice to według Bestiariusza Słowiańskiego dobre i łagodne istoty lasu, które opiekują się leśną roślinnością, dbając o jej wzrost. Mają dużo cierpliwości, urocze twarze i są pokojowo nastawione do ludzi.

https://www.facebook.com/fundacjadrzewice/​

 

Pomieszczenia udostępnili nam: 

https://fwz.org.pl/biuro-dzielnicy-zatorze/

https://fwz.org.pl/ogrod-spoleczny/

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2019. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.