#babafest

Podchody - Leśne Mikołajki - I tura: szczegóły

liczba miejsc: 0

cena: 0zł

termin: 18.12.2022 godz. 13:00 - 14:30

lokalizacja: Park Jakubowy przy CEIK (ul.Parkowa 1) - scena w parku

prowadzący: Zespół BabaFest

Opis:

 
Leśne Mikołajki czyli dzień jak z bajki rozpoczniemy Podchodami, podczas których uczestnicy będą doświadczać radości zabawy, przebywania w lesie i zatapiania się w klimacie świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy będą spacerować tropem Świętego Mikołaja znajdując pozostawione przez Niego ślady i pogubione fanty, które po powrocie do domu będą mogły być ozdobami choinkowymi.
 
Podchody będą uwieńczone wspólną integracją przy Świątecznym Płomieniu z pieczonymi jabłuszkami w karmelu w tle, degustacją tradycyjnego barszczyku z uszkami, oraz zaproszeniem do innych zabaw świątecznych.
 

Będzie również okazja żeby sprawdzić co ukrywa się w Chatce Leśnego Skrzata, ponieważ nieopodal Uczestnicy Leśnych Mikołajek znajdą przystań Grudniowego Elfa, który będzie częstował gości naparem i korzenną kawą. W tipi będzie można odpocząć, rozwiązać świąteczną zagadkę i usłyszeć delikatną nutę kolęd.

Wszystkie atrakcje świąteczne będą zbudowane w bożonarodzeniowej narracji dekoracyjnej – świąteczne ozdoby, lampki, stroiki itp. Rozbudowana sfera wizualna ma na celu stworzyć wyjątkową atmosferę świątecznego ciepła i niepowtarzalnej magii tego czasu oraz pobudzić wyobraźnie i kreatywność młodszych oraz starszych. Wszystko w nieśpiesznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd, z zapachem piernika i z urokiem świecących lampek.

Stworzymy okazję do napisania i wysłania listów do Świętego Mikołaja za pośrednictwem specjalnej skrzynki na listy. 

Oprócz tego każdy uczestnik Leśnych Mikołajek będzie mógł napisać swoje marzenia/życzenia na przygotowanych specjalnych kartonikach i wysłać je do Gwiazdy. Będzie też ekologiczne Drzewko Wdzięczności, które będzie można udekorować swoją myślą o tym, za co jesteśmy wdzięczni albo ozdobą powstałą podczas warsztatów. 

Podchody trwają ok 1h-1,5h w lesie, a ich kontynuacja jest na Mecie. Wyjście na podchody odbywać się będzie w dwóch turach:
 
Podchody - I tura:  start 13.00 - 13.30 - meta 14.00 - 15.00 
Podchody - II tura: start 14.00 - 14.30 - meta 15.00 - 16.00 
 
Leśne Mikołajki to również Warsztaty, które również odbywać się będą w turach i setach:
 
Warsztaty - I tura: start 14.00 - koniec 15.30
Kolędowanie - I set: start 15.30 - 16.00
Kolędowanie - II set: start 16.00 - 16.30
Warsztaty - II tura: start 16.00 - koniec 17.30
 
Opisy warsztatów: https://babafest.pl/warsztaty
 
Ważne! Na Podchody i Warsztaty obowiązują zapisy przez system rezerwacji na stronie www.babafest.pl/rezerwacje od poniedziałku tj. 12.12.2022 od godz.12.00
 
 WAŻNE! 

Jak robimy rezerwację to po prawej stronie wpisujemy dla ilu osób z rodziny (w miejscu zaznaczonym markerem).

Jak robimy rezerwację na Podchody to po prawej stronie wpisujemy ilość osób w rodzinie, a zamiast Imienia i Nazwiska podajemy nazwę ekipy związaną z zimą, lasem czy świętami (np. Śnieżne Wilki, Kolorowe Renifery :)

Informacje o prowadzącym:

Zajęcia dofinansowane przez Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie, dofinansowanie stanowi formę realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022

 

ORGANIZATOR:

znane bardziej jako BabaFest w Olsztynie :) https://www.facebook.com/BabaFest

 

PARTNERZY: 

Fundacja Edukacji Leśnej DRZEWICE powstała z potrzeby pogłębiania więzi człowieka z naturą. Drzewice to według Bestiariusza Słowiańskiego dobre i łagodne istoty lasu, które opiekują się leśną roślinnością, dbając o jej wzrost. Mają dużo cierpliwości, urocze twarze i są pokojowo nastawione do ludzi.

https://www.facebook.com/fundacjadrzewice/​

 

Pomieszczenia udostępnili nam: 

https://fwz.org.pl/biuro-dzielnicy-zatorze/

https://fwz.org.pl/ogrod-spoleczny/

 

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2019. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.