#babafest

Leśne Mikołajki - opis ogólny: szczegóły

liczba miejsc: 100

cena: 0zł

rezerwacja: nie jest wymagana

termin: 18.12.2022 godz. 13:00 - 17:30

lokalizacja: CEIK ul. Parkowa 1 oraz Park Jakubowy przy CEIK

Opis:

Leśne Mikołajki czyli dzień jak z bajki rozpoczniemy Podchodami, podczas których uczestnicy będą doświadczać radości zabawy, przebywania w lesie i zatapiania się w klimacie świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy będą spacerować tropem Świętego Mikołaja znajdując pozostawione przez Niego ślady i pogubione fanty, które po powrocie do domu będą mogły być ozdobami choinkowymi.
 
Podchody będą uwieńczone wspólną integracją przy Świątecznym Płomieniu z pieczonymi jabłuszkami w karmelu w tle, oraz degustacją tradycyjnego barszczyku z uszkami. 
 

Będzie również okazja żeby sprawdzić co ukrywa się w Chatce Leśnego Skrzata, ponieważ nieopodal Uczestnicy Leśnych Mikołajek znajdą przystań Grudniowego Elfa, który będzie częstował gości naparem i korzenną kawą. W tipi będzie można odpocząć, rozwiązać świąteczną zagadkę i usłyszeć delikatną nutę kolęd.

Wszystkie atrakcje świąteczne będą zbudowane w bożonarodzeniowej narracji dekoracyjnej – świąteczne ozdoby, lampki, stroiki itp. Rozbudowana sfera wizualna ma na celu stworzyć wyjątkową atmosferę świątecznego ciepła i niepowtarzalnej magii tego czasu oraz pobudzić wyobraźnie i kreatywność młodszych oraz starszych. Wszystko w nieśpiesznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd, z zapachem piernika i z urokiem świecących lampek.

 

Stworzymy okazję do napisania i wysłania listów do Świętego Mikołaja za pośrednictwem specjalnej skrzynki na listy. 

 

Oprócz tego każdy uczestnik Leśnych Mikołajek będzie mógł napisać swoje marzenia/życzenia na przygotowanych specjalnych kartonikach i wysłać je do Gwiazdy. 

Będzie też ekologiczne Drzewko Wdzięczności, które będzie można udekorować swoją myślą o tym, za co jesteśmy wdzięczni albo ozdobą powstałą podczas warsztatów. 

Zapisując się z kolei na Rodzinne Warsztaty Świąteczne będziecie mieli okazję wypiekać i zdobić pierniczki, przygotować naturalne ozdoby choinkowe oraz wykonać swoje lampiony Bożonarodzeniowe, które zabierzecie do domu. Będzie też okazja do wspólnego kolędowania. 
Ważne! Na Podchody oraz Warsztaty obowiązują zapisy przez system rezerwacji na stronie www.babafest.pl/rezerwacje - startujemy w poniedziałek od godz. 12.00. 
 
Rodzinny udział w Leśnych Mikołajkach może polegać na uczestnictwie zarówno w Podchodach, jak i w Warsztatach, lub tylko w Podchodach, albo tylko w Warsztatach i świątecznych zabawach. 
Podchody rozpoczynają się o godz. 13.00, a Warsztaty o godz. 14.00, a zatem po Podchodach można również skorzystać z Warsztatów, pamiętając jednak, że na Podchody i Warsztaty obowiązują zapisy na stronie https://babafest.pl/rezerwacje
 
Opisy warsztatów https://babafest.pl/warsztaty
 
 WAŻNE! 

Jak robimy rezerwację to po prawej stronie wpisujemy dla ilu osób (w miejscu zaznaczonym markerem).

Jak robimy rezerwację na Podchody to po prawej stronie wpisujemy ilość osób w ekipie, a zamiast Imienia i Nazwiska podajemy nazwę ekipy związaną z zimą, lasem czy świętami (np. Śnieżne Wilki, Kolorowe Renifery :)

 

Zespół Baba Fest oraz Drzewice

Zajęcia dofinansowane przez Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie, dofinansowanie stanowi formę realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022

 

ORGANIZATOR:

znane bardziej jako BabaFest w Olsztynie :) https://www.facebook.com/BabaFest

 

PARTNERZY: 

Fundacja Edukacji Leśnej DRZEWICE powstała z potrzeby pogłębiania więzi człowieka z naturą. Drzewice to według Bestiariusza Słowiańskiego dobre i łagodne istoty lasu, które opiekują się leśną roślinnością, dbając o jej wzrost. Mają dużo cierpliwości, urocze twarze i są pokojowo nastawione do ludzi.

https://www.facebook.com/fundacjadrzewice/​

 

Pomieszczenia udostępnili nam: 

 https://fwz.org.pl/biuro-dzielnicy-zatorze/

https://fwz.org.pl/ogrod-spoleczny/

 

Rezerwacja nie jest wymagana
Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2019. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.