#babafest

Biodanza SRT – Taniec Życia : szczegóły

liczba miejsc: 15

cena: 0zł

rezerwacja: nie jest wymagana

termin: 22.06.2022 godz. 17:30 - 19:00

lokalizacja: Park Centralny przy grzybku koło fontann

prowadzący: Grażyna (Grace) Kulka

Opis:

Zapraszamy na 1,5 godzinne zajęcia prezentacyjne BIODANZY SRT – „Taniec Życia” pt. „W rytmie serca w Rytmie Życia” 

Jest to nowa metoda w Polsce integrująca muzykę, ruch, emocje, która uczy nas celebrowania Życia, poczucia więcej Życia w Życiu. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, podarujmy sobie chwilę na nawiązanie autentycznej relacji ze sobą, z innymi ludźmi, by poczuć więcej energii, witalności w ciele, radości, lekkości i harmonii ze sobą i światem.

 

Twoja obecność niech będzie też Darem dla Siebie, może dla kogoś kto teraz pomaga, a sam czuje się już zmęczony…. 

Zabierz ze sobą rodzinę, przyjaciół, zakochajmy się w tańcu życia, by mieć więcej energii by żyć. Nie musisz umieć tańczyć, po prostu przyjdź, taki jaki jesteś !!!

 

Biodanza z greckiego „Bios- Życie, Danza – Taniec”,  oznacza Taniec Życia.  To taniec serca i wolności rodem z Ameryki Południowej. To system, który integruje muzykę i ruch; umożliwia nawiązanie autentycznej relacji ze sobą, z innymi ludźmi oraz z otoczeniem. Tworzy intensywniejszą świadomość życia, dzięki uważności i obecności  w „tu i teraz”.

 

Celem Biodanzy jest celebrowanie świętości życia. Biodanza pomaga uczestnikom zajęć odzyskać radość, witalność, energię do życia, ułatwia nawiązywać relacje. Po każdych zajęciach wzrasta poczucie własnej wartości, czujemy się zdrowi, szczęśliwi, otwarci na świat.

 

Biodanza to metoda głęboko transformująca naszą świadomość a zarazem delikatna, oparta na pracy z ciałem, ruchem i tańcem. 

Przemiana następuje poprzez naukę odczuwania połączenia ze swoim ciałem, emocjami i energią. Doświadczenia te, określane są mianem “vivenci”. Umożliwiają one dostęp do naszych pierwotnych emocji i pomagają wyrażać je poprzez ruch. 

Biodanza wzmacnia w nas takie „lineas de vivencia”, czyli linie żywotności w ramach pięciu określonych obszarów: witalności, seksualności, kreatywności, uczuciowości i transcendencji. 

 

Biodanza jest metodą opracowaną naukowo opartą na badaniach psychologicznych, filozoficznych, antropologii, tańca i tradycyjnych rytuałach, stworzoną przez profesora Rolando Toro, psychologa, antropologa, poetę. Jako metoda rozwoju osobistego, bazująca na pozytywnych zasobach każdego z nas Biodanza jest rozpowszechniona w ponad 30 krajach na całym świecie, do Polski zawitała w 2016 roku. 

Jako metoda kontaktującą nas (ludzi) z sobą, z naturą, naszymi instynktami, potencjałami. Profesor Rolando Toro stworzył system, który pomaga nam je odkryć i wykorzystać. Pomaga nam poczuć, że jesteśmy kompletni i jednocześnie jesteśmy integralną częścią większej całości. A to daje nam ugruntowanie, poczucie przynależności i bezpieczeństwa, dobrostan. By zaistniał proces biodanzy niezbędne są 3 elementy – rytm, muzyka i grupa. W grupie i do muzyki będziemy wykonywać ćwiczenia, które opierają się na prostych ruchach i gestach, ale nie są to przypadkowe ćwiczenia i nie będzie to przypadkowa muzyka. Sesja biodanzy opiera się o naukowo zbudowanym modelu teoretycznym. Ćwiczenia i muzyka są dobrane tak, by osiągnąć efekt – homeostazę, regenerację naszych komórek, radość życia, poczucie przyjemności, harmonii, spokoju. 

 

Podczas zajęć nie korzystamy z komunikacji werbalnej, jedynie muzyka, gesty, taniec umożliwiają stworzenie harmonii i bliskości w relacjach międzyludzkich. 

 

Podczas zajęć nie rozmawiamy, by wyłączyć naszą racjonalną lewą półkulę mózgu i pozwolić uaktywnić się prawej, kreatywnej, emocjonalnej i dotrzeć poprzez słuchanie siebie do swoich potrzeb, bez oceny siebie, w prawdzie spotykając się z drugą osobą. Biodanza to proces fizjologiczny i psychologiczny, który zachodzi wewnątrz grupy i wewnątrz nas samych. 

 

Korzyści z regularnego praktykowania Biodanzy/zmiany na poziomie fizjologicznym i psychologicznym:

·                    Regulacja systemu psychoneuroimmunologicznego

·                    Regulacja emocji

·                    Poczucie bezpieczeństwa, spokoju wewnętrznego 

·                    Integracja ciało, umysł, emocje i dusza

·                    Rozbudzenie witalności, chęci do życia, kreatywności, zmysłowości, pragnień, seksualności, uczuciowości, radości

·                    Poczucie dobrostanu, harmonii z sobą, z innymi, ze światem 

·                    Poczucie pewności tego, kim jestem.

 

Biodanza to radość życia, której trzeba doświadczyć we wspólnocie z innymi !!!! Poświętujmy Życie!!! Razem !!!!

 

Zajęcia dofinansowane przez Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie, dofinansowanie stanowi formę realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022

Informacje o prowadzącym:

Grażyna (Grace) Kulka – praktyk Biodanzy Systemu Rolando Toro I Międzynarodowej Szkoły w Polsce pod superwizją, psycholog integralny, superwizor pracy socjalnej, trener, specjalista ds. odporności psychicznej, zarządzania stresem i emocjami, ekspertka od spraw trudnych. Inicjatorka przemian życiowych. Inspiruje do odważnego doświadczania życia, pomagając swoim klientom budować zaufanie i wiarę w swoją moc oraz potencjał. Specjalizuje się w pracy z ludźmi w momencie przejścia na nowy poziom życia, kariery, biznesu czy relacji. Jej klienci mówią, że dzięki pracy z nią czują się, jakby wrócili do domu odzyskując przy tym spokój wewnętrzny i poczucie zaufania do siebie w momentach życiowych wyzwań. Wchodzą w nowe z otwartością. Zyskują kontakt ze swoją wewnętrzną mądrością i otwierają się na życie w pełni. Słynie z holistycznego podejścia do człowieka i łączenia w swojej pracy różnych narzędzi i metod.

Rezerwacja nie jest wymagana
Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2019. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.