#babafest

Naturalne Wyprawy Leśne dla Rodzin - REZERWACJE od 06.07 od godz.10.00!: szczegóły

liczba miejsc: 0

cena: 0zł

termin: 09.07.2023 godz. 10:00 - 13:00

lokalizacja: Przy CEIK, ul. Parkowa 1

prowadzący: Fundacja Edukacji Leśnej DRZEWICE

Opis:

Rozpoczynamy cykl trochę już znanych Naturalnych  Wypraw Leśnych dla Rodzin. Mamy dla Was 6 terminów:

6.05, 12.05, 21.05, 3.06, 10.06, 25.06 

 

Obowiązują rezerwacje pod linkiem: https://babafest.pl/rezerwacje , które  starują o godz. 10.00 w czwartek 22.06

UWAGA!  zaznaczajcie dla ilu osób robicie rezerwacje! 

Zapraszamy rodziców i opiekunów z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym (3-12 lat) na rodzinne wyprawy leśne, które odbywają się w różnych lokalizacjach Olsztyna i okolic.

Drzewice zabiorą Was do leśnego królestwa - prawdziwej uczty dla naszych zmysłów. Zobaczymy, usłyszymy, poczujemy, dotkniemy i spróbujemy tego, co oferuje przyroda. Wykorzystamy elementy edukacji i animacji leśnej, gry terenowej, swobodnej zabawy, kąpieli leśnej. Nasze wyprawy to zaproszenie do doświadczania i budowania relacji z przyrodą, rodziną, grupą i z samym sobą. To budowanie wiedzy o otaczającym nas świecie w bezpośrednim kontakcie z nim.

Wyprawy są tematyczne w zależności od prowadzących:

Gabi - Skarby Roślin - 06.05 godz. 10.00 - 13.00 , 25.06 (z Kamą) godz. 10.00 - 13.00

Skarby Roślin to rodzinna wyprawa wiosenna w ruchu w poszukiwaniu ciekawych roślin. Przyjrzymy się tym jadalnym oraz trującym. Poznamy kilka historii i anegdot ziązanych z wybranymi "chwastami". Wykonamy pamiątkowe makatki roślinne oraz razem przyrządzimy dziki napar i skosztujemy innych "dzikości".

Długość trasy spacerowej - do 2km. 

Kama - Ptasia wyprawa - 12.05 godz. 17- 20.00 i 3.06  godz. 10-13.00

Czy wiecie, że tajemniczy ornitolog zgubił swoją cenną walizkę w olsztyńskim Lesie Miejskim? Razem z Drzewicą Kamilą zapraszamy na wielkie poszukiwania tego skarbu! Będziemy rozwiązywać leśne zagadki. Wyposażeni w lornetki poznamy ptasich mieszkańców Lasu Miejskiego,  nie zabraknie także ciekawostek przyrodniczych dla młodszych i starszych. 
Wiodącą tematyką leśnego spotkania będą: budowa gniazd i zwyczaje ptaków w czasie lęgów, a wiec sprawy bardzo na czasie.  Dowiemy się o prawidłowym  zachowaniu w przypadku znalezienia ptasiego podlota i jak skutecznie pomagać ptakom, by im nie szkodzić.
W programie  także wspólne przygotowanie napoju z leśnych darów natury.

 

Magda  - Wyprawa Bzowa  - 21.05 godz. 10.00 - 13.00 i 10.06 godz. 10-13.00 

Wyprawa rozpocznie się opowieścią o Matce Czarny Bez. Następnie podczas wyprawy będziemy

rozpoznawać liście drzew wymienione w opowieści (dąb, lipa, brzoza, klon) oraz poszukiwać krzewu czarnego bzu i ukrytego pod nim skarbu. Będzie też rodzinna zabawa integracyjna w leśną ciuciubabkę. Wspólnie przyrządzimy napój bzowy oraz wykonamy koraliki z krzewu czarnego bzu.

 

 

UWAGA! Zajęcia wymagają rezerwacji - i zaznaczajcie dla ilu osób robicie rezerwacje! 

 

Zajęcia dofinansowane przez Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie. Dofinansowanie stanowi formę realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022- 2025 dla projektu NATURA-lny RUCH

Informacje o prowadzącym:

DRZEWICE czyli Magda, Kamila i Gabi (w zależnosci od terminu):

6.05 - Gabi

12.05 - Kama 

21.05 - Magda 

03.06 - Kama

10.06 - Magda

25.06 - Kama

Kilka słów o dziewczynach:

 

Magdalena Nowotna

Fot. Dzika Agatka

Współzałożycielka Fundacji Edukacji Leśnej Drzewice, edukatorka przyrody, pedagożka, prowadząca kreatywne zajęcia z językiem angielskim, zainspirowana alternatywnymi metodami nauczania i edukacją domową. Mama trojga:)

 

Kamila Radzimińska-Arczak

Fot. Dzika Agatka

Współzałożycielka Fundacji Edukacji Leśnej Drzewice, edukatorka i miłośniczka przyrody, wolontariuszka w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie. Ukończyła Edukację Leśno-Przyrodniczą na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie oraz Kurs Edukacji i Animacji Przyrodniczej. Kreatywna pedagożka na co dzień, las to jej drugie mieszkanie.

 

Gabriela Klimowicz

 

 

Założycielka Fundacj Edukacji Leśnej Drzewice.  Jak mówi Gabi - Fundacja Drzewice powstała z potrzeby pogłębiania więzi człowieka z naturą. 

 

 

Drzewice to według Bestiariusza Słowiańskiego dobre i łagodne istoty lasu, które opiekują się leśną roślinnością, dbając o jej wzrost. Mają dużo cierpliwości, urocze twarze i są pokojowo nastawione do ludzi.

https://www.facebook.com/fundacjadrzewice

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2019. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.