#babafest

Twórcza Przestrzeń w Olsztynie

Bardzo serdecznie zapraszamy na coś w całkiem Nowej odsłonie, co może już znacie i co być może pamiętacie z dziesięciu poprzednich edycji Festiwalu Rozwoju i Inspiracji BabaFest w Olsztynie.

Otwieramy przed Wami Naszą kolejną Wspólną Przestrzeń -

TWÓRCZĄ PRZESTRZEŃ

w Olsztynie

W ramach projektu Zapraszamy na cykl koncertów, warsztatów i spotkań, który do samych wakacji przewiduje comiesięczne spotkania z twórczością, sztuką, muzyką i rękodziełem. 
Wraz z  grupą zaproszonych przyjaciół chcemy wypełnić Waszą przestrzeń Twórczą Inspiracją.
Mamy nadzieję Was inspirować, intrygować i zainteresować. Mamy w planach twórczo się poznawać, integrować, ale przede wszystkim wspólnie i ciekawie spędzić czas w gronie serdecznych i życzliwych osób, prowadzących i uczestników.
Chcielibyśmy bardzo abyście poczuli, że twórcza przestrzeń, to Nasza wspólna Przestrzeń. 
Już 12 lutego ’22 projekt zainaugurują specjalnie zaproszeni wyjątkowi muzyczni goście, którzy twórczo poprowadzą nas poprzez wyjątkowy warsztat oraz kameralny koncert:

12-13.02.2022
HANDPAN – muzyczny krąg warsztatowy

Choć nie każdy dokładnie wie czym tak naprawdę jest, czy skąd pochodzi, to niemal każdy rozpływa się przy jego delikatnych i miękkich dźwiękach. Zapraszamy Was na wyjątkowe muzyczne spotkanie oraz zapoznanie z wyjątkowym instrumentem jakim jest – Handpan.

„Jeśli chcesz zwolnić, odpłynąć w grupie przyjaznych ludzi, otulić się brzmieniem śpiewającej stali, ale też popracować z własnymi ograniczeniami, poznać nieco techniki i wiedzy dotyczącej grania na handpanie, to jest to spotkanie dla Ciebie. Handpan to cudowny i względnie nietrudny instrument dzięki któremu świat rytmu i prostych melodii pozostaje w zasięgu naszych możliwości i daje wiele autentycznego wytchnienia i szczęścia. Natomiast jeśli szukasz wyzwań na tym instrumencie, także je tu znajdziesz.
Spotkajmy się na wprowadzającym w świat tego fascynującego instrumentu kręgu warsztatowym.”

Prowadzący: Krzysztof Guzewicz
- miłośnik rytmu w każdej formie, perkusjonista, edukator, producent. Wielbiciel słońca i ciepłego morza. Kreator akcji i projektów artystycznych oraz społecznych. Autor muzyki do spektakli, filmów, animacji.
Pracuje z osobami niepełnosprawnymi, z wieloma przezdolnymi ludźmi sceny muzycznej i teatru. Produkuje muzykę elektroniczną, analogową, inicjuje wartościowe zamieszanie. No i lubi grać na handpanie oraz zarażać tą pasją innych
Więcej informacji o wydarzeniu: …

13.02.2022 
Koncert „Koncepcje bez twarzy”

to „założenie muzycznej wędrówki i kameralnych spotkań z człowiekiem.

Oszczędne w formie i środkach kompozycje stanowią bazę dla poszukiwań brzmieniowych oscylujących pomiędzy delikatnością i subtelnym pięknem akustycznego grania, a szorstkimi przestrzeniami elektronicznymi.
Przez całość koncertu poprowadzą słuchaczy i muzyków słowa poematów miłosnych XIII w. sufickiego mistyka - Rumiego.  
To otwarte zaproszenie do współprzeżywania. Kiedyś, gdzieś, Tu i Teraz.”

Zapraszamy w imieniu:
Natalia Czekała - pianino, syntezator, głos 
Krzysztof Guzewicz - handpany, instrumenty perkusyjne, elektronika
na „Opowieść złożoną ze skrawków niedokończonych melodii, z fragmentów niedomyślonych historii, z dźwięków unoszących się w powietrzu i nie mogących znaleźć stałego miejsca.”
– ilość miejsc ograniczona, wstęp wolny, wejście na podstawie listy rezerwacji.

Więcej informacji w wydarzeniu: …

 

To w lutym ’22. Kolejne miesiące to zapowiedź wyjątkowych spotkań z Mandalą, Florystyką, Neurografiką, Ceramiką i na pewno też Muzyką, bo na zakończenie cyklu, w czerwcu, planujemy dla Was już dużo mniej kameralny koncert wyjątkowego muzyka, wyjątkowego człowieka, …ale o tym jeszcze nie dziś.

Jesteście zainteresowani? Zaintrygowani?
Jeśli tak, to wspaniale!
My nie mamy wątpliwości, że to będzie wspaniały, wspólny twórczy czas.

Zapraszamy więc - Otwórz swoje serce na Twórczą Przestrzeń,
BabaFest w Olsztynie
Passion Studio - Sylwia Suchecka
i przyjaciele:
Kobe – Krzysztof Guzewicz oraz Natalia Czekała
Fundamenty Zdrowia - Iwona Trznadel 
Trzypotrzy - Agnieszka Reimus-Knezevic
NeurografikazMagdą - Magda Kiluk
LuArt - Alicja Borsiak-Śleszyńska

BNP Paribas Polska

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2019. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.