#babafest

Mentoring

BeFest - program mentoringowy Festiwalu BabaFest 2019


Program jest rozwinięciem Festiwalu Rozwoju i Inspiracji BabaFest. Powstał, aby w indywidualny sposób wspierać osoby chcące się rozwijać i/lub potrzebujące wsparcia  - zarówno kobiety jak i mężczyzn - w różnych obszarach życia osobistego i zawodowego, w rozwijaniu samoświadomości, kompetencji osobistych, a także  w świadomym kształtowaniu kariery zawodowej.

Czym jest mentoring?


Mentoring to partnerska relacja między mistrzem (mentorem) a uczniem (mentee), zorientowana na odkrywanie i rozwijanie potencjału ucznia. Polega na inspiracji, stymulowaniu i doradztwie opartych na bazie wiedzy, doświadczeń życiowych i zawodowych mentora. Pozwala na świadome zarządzanie życiem i projektowanie własnej przyszłości w szerokiej perspektywie. Mentoring jest procesem dwustronnym – z tej relacji czerpie nie tylko mentee, ale też mentor, który ma szanse zobaczyć wiele spraw z innej perspektywy i zyskać mnóstwo nowych impulsów do rozwoju osobistego. Celem długoterminowym mentoringu jest wszechstronny rozwój jednostki, pomoc w efektywnym budowaniu ścieżki kariery zawodowej i wypracowaniu satysfakcjonującej postawy wobec życiowych wyzwań.

Poniżej przedstawione są sylwetki mentorów, którzy zdecydowali się podzielić z innymi swoją wiedzą i umiejętnościami.

 

 

 

 

Elżbieta Mierzyńska

Funkcja

Dziennikarka, współpracowniczka Polskiego Radia Chicago, prezeska Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka, realizatorka projektów artystycznych

O mnie

Wieloletnia dziennikarka i redaktorka w mediach regionalnych (gazeta, radio, telewizja kablowa)
Od 5 lat współpracowniczka Polskiego Radia Chicago - dostarcza opowieści o najciekawszych inicjatywach w Polsce, o tym co ją zainteresowało, wzruszyło, rozbawiło - pozytywne przykłady z codzienności.
Prezeska Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka (wcześniej w Fundacji Środowisk Twórczych), które stara się co roku nagradzać kilkoro lokalnych artystów "na starcie" lub po prostu osoby twórcze, dotąd nie dostrzeżone lub wyjątkowe. Praca społeczna na rzecz promowania rodzimej sztuki - stałe zaangażowanie od 13 lat.
10-letnie doświadczenie w pracy urzędowej - biuro  do spraw organizacji pozarządowych i dialogu społecznego. 
Autorka tekstów do muzyki, wokalistka w kompozycjach muzycznych Andrzeja "Andymiana" Mierzyńskiego.  

Obszary wsparcia mentoringowego

Wsparcie fotografa, który chciałby rozwinąć swoje umiejętności w zakresie fotografii reportażowej i wziąć udział w projekcie artystycznym Pro Natura, zaangażowanym w obronę naturalnego krajobrazu oraz harmonii życia w zgodzie z naturą.
 
 Na udział w zadaniu składa się:
1. Omówienie celu działania – idee projektu Pro Natura.
2. Wybór tematów szczegółowych i klasyfikacja według  głównych akcentów pod względem treści i emocji.
3. Przygotowanie haseł towarzyszących i wzmacniających realizację wybranych tematów.
4. Wykonanie zdjęć w zaplanowanych cyklach tematycznych.
5. Uzyskanie tematycznie wyprofilowanego materiału do własnych wystaw lub prezentacji w sieci internet.
 
Dodatkową korzyścią  udziału  w zadaniu Pro Natura (w zależności od stopnia wykonania), będzie udział w projekcie muzyczno-wizualnym zaangażowanym w obronę natury (duży koncert muzyki ilustracyjnej połączony z prezentacją zdjęć na dużym ekranie – premiera październik 2019, wydarzenie publiczne).     

JEŚLI CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ W PROGRAMIE MENTORINGOWYM I SKORZYSTAĆ ZE WSPARCIA MENTORA WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE ZAŁĄCZONE POWYŻEJ I WYŚLIJ JE WRAZ ZE SWOIM CV NA BIURO@BABAFEST.PL Z DOPISKIEM "MENTORING - ZGŁOSZENIE".

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2019. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.