#babafest

Edycja 2015

Na nasze wszystkie kandydatki oddano 20507 głosów
Magdalena Szot Od 2007 co roku organizuje akcję „Świąteczna paczka” skierowaną do dzieci z rodzin ubogich. Dzieci piszą listy do św. Mikołaja, a pani Magda z grupą znajomych próbuje te marzenia spełniać. Zbierają więc w swoim gronie pieniądze, kupują prezenty, pakują pięknie w kolorowy papier, a potem dostarczają do zaskoczonych dzieci. Paczki zawsze przynosi prawdziwy Mikołaj, ubrany w profesjonalny strój, z najprawdziwszą mikołajową brodą i przede wszystkim ogromnym workiem (rok temu w tym worku zmieściło się aż 147 prezentów!).
Prezenty zawsze są nowe, poza nimi jednak do rąk rodziców trafiają rzeczy używane: odzież, obuwie, pościel ręczniki. Dodatkowo rodziny otrzymują artykuły spożywcze na urządzenie godnych świąt: począwszy od ryby i szynki, a skończywszy na soli i ziemniakach. Zdarzało się nawet, że pani Magda samodzielnie piekła dla wybranych rodzin ciasta i dołączała je jako dodatkowy „gratis”.
Ewa Reut Pani Ewa stara się pomagać osobom, które tak jak ona, czy ja doświadczyły przemocy w domu. Udziela się w grupie wsparcia, dzieląc się swoim doświadczeniem pomaga innym kobietom. Chciałaby założyć Fundację, aby dalej pomagać osobom dotkniętym przemocą. Bardzo ważne jest bowiem przełamywanie stereotypów na temat przemocy w rodzinie, która nadal jest w Polsce traktowana jako tabu.
Pani Ewa stara się pomagać osobom, które tak jak ona doświadczyły przemocy w domu, udziela się w grupie wsparcia, wnosząc dużo ze swojego doświadczenia. Jest laureatką III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Miłość z podbitym okiem? Listy nadziei, Twoja historia może uratować komuś życie”. Zajęła II miejsce oraz dodatkowo otrzymała wyróżnienie Anny Samusionek.
Wioletta Śląska - Zyśk Kobieta wrażliwa i dobra. Zawsze spieszy na pomoc innym osobom i instytucjom. Empatyczna i skuteczna. Chętnie wspierała tworzenie Środowiskowego Domu Pomocy w Piszu i Domu Dziennej Opieki dla Osób Starszych w Białej Piskiej. Z ochotą popiera inicjatywy, które mają na celu tworzenie miejsc pracy, angażuje się w wszelkie projekty na rzecz społeczeństwa. Inicjatorka akcji „Mazury za pół ceny”, dzięki której wiele mazurskich atrakcji znalazło się w zasięgu mieszkańców.
Była wiceprzewodniczącą Zespołu Szybkiego Reagowania w powiecie piskim, niosącego pomoc osobom zwalnianym z pracy oraz członkinią kapituły Lady D – która wyróżnia kobiety aktywne, wybitne w różnych dziedzinach życia, kobiet z niepełnosprawnością.
Dodatkowo wspiera organizacje pozarządowe, fundatorka wielu nagród w konkursach szkolnych, imprezach sportowych, aktywnie włącza się w akcje charytatywne.
Ewelina Gregorczyk Od roku 2008 angażuję się w różne formy działalności społecznej, organizuję lub współorganizuję różnego rodzaju imprezy a także staram się wspierać osoby dotknięte depresją oraz ich rodziny.
Po bardzo trudnej 3,5 - letniej depresji, mając ogromny bagaż doświadczeń w pokonywaniu tej choroby, postanowiłam otworzyć się na świat i mówić o tym głośno. Początkowo były ze mną artykuły w lokalnej prasie a także ogólnopolskiej, potem kilkukrotne wywiady dla TVP Olsztyn oraz nagrano ze mną program „Opinie”.
Moim celem było pokazać ludziom, że depresja jest trudną chorobą i że można ją wyleczyć, czego jestem doskonałym przykładem. Do chwili obecnej spotykam się z osobami potrzebującymi wsparcia.
Katarzyna Konecko Katarzyna Konecko przez dwie kadencje działa w Radzie Osiedla nad Jeziorem Długim – aktywnie walczyła o to, alby ocalić kilkaset drzew i aby budowa mostu i ścieżek nad Długim była kompromisem między tym, co dobre dla ludzi i tym, co piękne i dobre dla natury (gdybyście poznali pierwotne projekty miasta to byście się przewrócili z wrażenia). To dzięki tej radzie i aktywności samej Kaśki, jest tak pięknie nad Długim.
To ona animowała wydarzenia w dzielnicy – Dzień dziecka, Bal niepodległościowy, Sylwester na moście i inne.
Poza tym Kasia od kilkunastu lat działa w Olsztyńskim Towarzystwie „Amazonki” – sama jest Amazonką i wspiera teraz inne kobiety z nowotworem piersi, jest przy ich łóżkach w szpitalu jako wolontariuszka.
Monika Kur - Rydzewska Od 2007 roku prezeska, działającego w Różnowie, Stowarzyszenia Warmińska Wieś.
Koordynatorka dwóch ogólnopolskich konkursów grantowych dla młodzieży z programu "Równać Szanse" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności: "Różnowo Kadr" i "Prodżekt Piosenka Pisane Razem". Pierwszy z nich został wytypowany jako projekt modelowy. W ramach programu "Równać Szanse" zorganizowała w Dywitach Młodzieżowe Forum Lokalne. Jest uczestniczką programu Liderzy PAFW i jako jedna z 10-ciu osób w kraju została wytypowana na studyjny wyjazd do USA.
Dzięki jej zaangażowaniu, w 2014 roku w Różnowie powstał pierwszy wiejski skatepark w województwie warmińsko-mazurskim.
Urszula Derlacz Pani Urszula Derlacz od lutego 2015 jest Sołtysem Dywit. Od tego czasu nasze Dywity zaczęły tętnić życiem. Już w marcu w miejscowym GOKu zorganizowała spotkanie z okazji Dnia Kobiet, na którym można było posłuchać wykładów o zdrowym żywieniu, zrobić manicure, makijaż twarzy, a wszystko zakończone było słodkim poczęstunkiem z kawą. Pani Sołtys odnowiła place zabaw dla dzieci. W Wielkanoc zorganizowała dla dzieci poszukiwanie niespodzianki od zajączka nad jeziorem. Odnowiła słup ogłoszeniowy, zadbała o kosze na śmieci, których wcześniej nie było. W lipcu odbył się festyn integracyjny dla mieszkańców z poczęstunkiem, z muzyką (pierwszy raz od 40 lat). Niedawno z jej inicjatywy we wsi stanęła ławeczka dla osób uzależnionych.
Julita Zadworna Julita Zadworna jest osobą o wielkim sercu. Kobieta wrażliwa na krzywdę każdego bijącego serca. Nigdy nie przejdzie obojętnie obok stworzeń, które potrzebują pomocy. W każdej sekundzie swojego życia gotowa jest wsiąść w samochód i spieszyć z pomocą zwierzętom i ludziom. Zawsze gotowa na nowe wyzwania, aktywistka działająca na rzecz zwierząt i lokalnych społeczności. Prezes Stowarzyszenia Miasto Dobre dla Zwierząt, dzięki któremu wsparcie uzyskało wiele zwierząt oraz ich opiekunów, m.in. poprzez sterylizację kotów wiejskich. Otwarta dla wszystkich niezależnie od poglądów, współpracuje z różnymi środowiskami dla osiągnięcia wspólnego celu, jakim jest poprawa warunków bytowych zwierząt np. dzięki współpracy z Fundacją Kronenberga udało się pozyskać fundusze na sterylizację kotów wolnożyjących oraz budowę kocich domków. Niesie pomoc zwierzętom bezdomnym, chorym, a także tym, które pozostają czyjąś własnością, lecz są traktowane w niehumanitarny sposób.
Dr Iwona Maria Bolińska-Walendzik Pani Iwona Bolińska–Walendzik działa od wielu lat na rzecz środowiska ludzi kultury w Olsztynie i regionie, promując artystów oraz ich dorobek wśród mieszkańców miasta, województwa, Polski a także i za granicą m.in. jest członkiem Kapituły Nagrody Prezydenta im. H. Skurpskiego (od 2014 r.) oraz Obywatelskiej Rady Kultury w Olsztynie (od 2014 r.), członkiem Olsztyńskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami (od 2013 r.) i Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Nowoczesności „Tartak” w Olsztynie (od 2013 r. – członek założyciel). Wspiera i jest członkiem honorowym Stowarzyszenia KPA „Sąsiedzi” (od 2008 r.).
Od 2013 r. jest Prezesem Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia „Areszt Sztuki”, wcześniej przez dwie kadencje była Członkiem Zarządu (od 2006 r.).
Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2019. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.