BabaFest 2017

BabaFest 2017

#babafest

SZTUKA RADOŚCI - czy warto rozwijać w sobie artystę? O sztuce pełniejszego życia: szczegóły

liczba miejsc: 2

cena: 20 zł

termin: 16.10.2016 godz. 13:30 - 15:30

lokalizacja: Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka, ul. Sikorskiego 23

prowadzący: Katarzyna Kaczmarek

Opis:

Co zrobić, by życie stało się bardziej twórcze? Wystarczy obudzić swoją artystyczną duszę.

Jeśli lubisz rysować, malować, kochasz muzykę oraz inne dziedziny sztuki i/lub cenisz tę aktywność u innych, masz teraz okazję rozwinąć swoje zainteresowania. Jeżeli jednak myślisz, że nie potrafisz rysować, to tym bardziej zapraszam Cię na arteterapeutyczny warsztat „Sztuka Radości. O sztuce pełniejszego życia”, na którym przekonasz się, ile ukrytych możliwości nosisz w sobie i jak możesz je wykorzystać. Przy okazji podam ci sposób na tego, kto w twojej głowie zbyt często mówi, że nie potrafisz – twojego osobistego trenera – wewnętrznego krytyka.
Podczas zajęć oswoisz się z prostym narzędziem, jakim są kredki. Za ich pomocą przyjrzysz się sobie, by dotrzeć do źródła energii twórczej. Przekonasz się, czy dane jest Ci odczuć flow, zwane inaczej pracą w natchnieniu. Jeśli tak, już zawsze będziesz go szukać.
Do czego może to być potrzebne?
Zwyczajnie – by życie nabrało smaku. Poszerzysz wrażliwość i pole widzenia. Przewartościujesz, co jest tak naprawdę ważne dla Ciebie. Zwiększysz luz, zmniejszysz stres. Będziesz żyć ciekawiej i z większą radością. Zawsze warto mieć swój osobisty świat. Dostrzegać piękno, tworzyć harmonię, odczuwać pełnię. To wzmacnia i wzbogaca.
Powiesz może, że to nie jest proste. Tak, bo to zależy wyłącznie od Ciebie.
Kiedy wejdziesz na drogę twórczą możesz miło odczuć, jak rosną ci skrzydła. Z większą lekkością będziesz iść przez życie. Zaczniesz widzieć więcej kolorów, czerpać energię z harmonii natury i wzmocnisz własną odporność na szarość codzienności. Ona po prostu zniknie, bo wypełnisz ją całą melodią kolorów.
Obudź w sobie artystę i wykorzystaj ten potencjał w każdej dziedzinie życia.
Przynieś kredki (możesz pożyczyć od dziecka) i blok rysunkowy (proponuję format A3 z troszkę grubszymi kartkami, np. tzw. techniczny). To wszystko. Przychodź! :)
 

Informacje o prowadzącym:

Katarzyna Kaczmarek - Jestem kobietą po przejściach. Mam dorosłą córkę i drugiego męża. Życie zmieniłam tuż przed 40-stką, bez doświadczenia zawodowego i w obcym środowisku na drugim końcu Polski.
Od kilkunastu lat mieszkam w Olsztynie i pracuję na etacie. Zajmuję się szkoleniami i promocją. Pomimo ukończonych studiów plastycznych, przez ponad dwadzieścia lat nie miałam pędzla w dłoni. Ołówek tak. Żeby liczyć wydatki domowe. I w końcu zaczęłam myśleć, że znowu trzeba coś zmienić.
Cztery lata temu nieśmiało zaczęłam malować. Najpierw włączałam ćwiczenia plastyczne do prowadzonych szkoleń, a potem skończyłam studia arteterapeutyczne i urządziłam pracownię. Teraz w każdej wolnej chwili zapełniam ją swoimi pracami.
Ostatnio modne jest zakładanie własnej firmy na bazie tego, co najbardziej lubimy robić. Bardzo mnie to kusiło. Jednak po przymiarce do założenia działalności odkryłam, że stała praca ma swoje walory, a robienie z hobby zajęcia zarobkowego wymaga pójścia na szereg ustępstw. Zmieniłam więc nastawienie. Przewartościowałam MUSZĘ, zamieniając na CHCĘ. Teraz uprawiam Sztukę Radości w wolnym czasie. Po pracy, którą lubię na nowo. Droga twórcza bardzo mi w tym pomaga!

Więcej na: www.sztukaradosci.pl
 

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2017. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.