BabaFest 2017

BabaFest 2017

#babafest

Świadomość własnego ciała - Trening mięśni dna miednicy: szczegóły

liczba miejsc: 0

cena: 20 zł

termin: 15.10.2016 godz. 09:00 - 10:30

lokalizacja: Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka, ul. Sikorskiego 23

prowadzący: Małgorzata Potocka

Opis:

Zajęcia dedykowane są dla kobiet w każdym wieku, które chcą poznać i uświadomić sobie istnienie swoich mięśni dna miednicy. Mają one niebagatelne znaczenie dla zdrowego funkcjonowania kobiecego organizmu, zwłaszcza po doświadczeniach ciąży i porodu. 
Podczas warsztatów dowiemy się, gdzie leżą mięśnie dna miednicy, jaka jest ich funkcja oraz nauczymy się je lokalizować.
Przybliżymy sobie temat kobiecej fizjologii, jakie zmiany zachodzą w różnych etapach naszego życia oraz dlaczego te mięśnie są dla nas tak ważne.
Dowiemy się, kiedy uruchamiamy mięśnie dna miednicy nieświadomie, a w jakiej sytuacji powinnyśmy napinać je świadomie, żeby chronić naszą miednicę przed zbędnymi obciążeniami.
Mięśnie dna miednicy powinny być silne i sprężyste, ponieważ to one podtrzymują nasze narządy wewnętrzne. Natomiast przeciążone stają się niewydolne, co może prowadzić do poważnych komplikacji ginekologicznych oraz trawiennych.

Trening mięśni dna miednicy to zarówno działania profilaktyczne jak i terapeutyczne wykorzystywane w celu zapobiegania skutkom niewydolności mięśni dna miednicy, takim jak bóle kręgosłupa lędźwiowego, bolesne miesiączki, nietrzymanie moczu czy obniżenie narządów miednicy. Ćwiczenia te ułatwiają powrót do formy po ciąży i porodzie, poprawiają świadomość własnego ciała oraz zwiększają doznania seksualne.

Informacje o prowadzącym:

Małgorzata Potocka - Instruktor rekreacji ruchowej i technik fizjoterapii. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku; magister wychowania fizycznego z przygotowaniem pedagogicznym.
Praca w charakterze trenera odnowy biologicznej pozwoliła jej na wykorzystanie zdobytych wcześniej umiejętności związanych
z fizjoterapią i masażem. W swojej pracy stosuje indywidualne podejście stawiając na dobór odpowiednich ćwiczeń służących poprawie zdrowia każdego uczestnika zajęć.
Potrzeba ruchu pobudza ją do ciągłego poszukiwania nowych form aktywności i uprawiania różnych dyscyplin sportowych, oczywiście w formie rekreacji. Joga – odkrywanie siebie, bieganie – kondycja, wspinaczka – zdobywanie „własnych szczytów”.
Chęć rozwoju oraz dbania o własne zdrowie fizyczne i psychiczne, skierowała ją w stronę metod pracy dedykowanych szczególnie dla kobiet. Praca z ciałem obudziła w niej ciekawość siebie i innych oraz chęć dzielenia się własnymi doświadczeniami na drodze do zdrowia i rozkwitu kobiecego potencjału.

 

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2017. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.