BabaFest 2017

BabaFest 2017

#babafest

ELIKSIR ŻYCIA, czyli pozytywna psychologia w praktyce - Dr Paweł Fortuna: szczegóły

liczba miejsc: 56

cena: 30 zł

termin: 15.10.2016 godz. 12:00 - 14:00

lokalizacja: Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka, ul. Sikorskiego 23

Opis:

Zapewne posiadasz telefon komórkowy i umiesz się nim posługiwać, ale czy możesz powiedzieć, że znasz wszystkie jego funkcje? A czy znasz chociaż 50% jego funkcji? Może nawet mniej… Wykorzystujesz te, które pozwalają kontaktować się z innymi ludźmi i to jest wystarczające. Podobnie jest z nami, ludźmi. Jakoś żyjemy. Widzimy, słyszymy, oddychamy, jemy i śpimy. I mija sobie dzień za dniem, tylko czy rzeczywiście żyjemy? Mało kto potrafi w składny sposób wypowiedzieć się na temat swojej uwagi, spostrzegania, rodzajów pamięci, wyobraźni, emocji czy myślenia. A przecież rozpoznanie siebie powinno rozpocząć się od zaprzyjaźnienia się z tymi podstawowymi funkcjami. One przecież decydują o tym jak widzimy i interpretujemy świat, o czym marzymy, w jaki sposób zabieramy się za realizację marzeń i jak się uczymy na bazie doświadczeń. Ludzki umysł jest tajemniczym labiryntem pełnym zaułków i bocznych uliczek. Postaram się pomóc nieco lepiej poznać ten teren, bo gdzieś tam ukryty jest eliksir życia – źródło wewnętrznej siły, odwagi i pogody ducha. Poszukajmy go razem…
-    Dlaczego największym szczęściem jest rozpoznać siebie?
-    Gdzie się znajdujemy, gdy twierdzimy, że jesteśmy „tu i teraz”?
-    Gdzie znika nasza energia psychiczna?
-    Dlaczego pasjonaci są wolni od zazdrości?
-    Jak uczyć się na bazie niepowodzeń?
 

Paweł Fortuna

Dr Paweł Fortuna - psycholog, który zaraża entuzjazmem, pobudza do myślenia, inspiruje do rozwoju i samodzielnych poszukiwań, pomaga lubić ludzi i lepiej żyć. Wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego i w Instytucie Psychologii KUL. Mentor i trener biznesu. Autor i współautor dziesięciu książek, w tym “Pozytywnej psychologii porażki” uhonorowanej “Nagrodą Teofrasta” za najlepszą psychologiczną książkę. Pionier w zakresie technik zarządzania niepowodzeniami. Prowadzi audycję w Polskim Radiu RDC i propaguje w ramach autorskich projektów „Animal Rationale” oraz „Naturalna psychologia biznesu” uczenie się przez analogię i transfer rozwiązań ze świata zwierząt do biznesu i edukacji. Członek ZAiKS, autor tekstów i muzyki (największy hit: Dziewczyna szamana, J. Steczkowskiej).

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2017. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.