#babafest

Spacer z Uważnością: szczegóły

liczba miejsc: 15

cena: 0zł

rezerwacja: nie jest wymagana

termin: 02.09.2021 17:00 - 12.09.2021 19:00

lokalizacja: Kortowo, Słoneczna 46B

prowadzący: Gabriela Klimowicz

Opis:

Spacer to doskonała forma ruchu dla każdego, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Szczególnie spacer z uważnością w przyrodzie. Kierujemy spotkanie do tych, którzy chcą być bliżej siebie i natury. Poznać siebie lepiej i mieć większą zdolność wpływania na swoje życie. Podczas spaceru z uważnością doświadczamy "tu i teraz", budzimy wszystkie zmysły, cieszymy się pięknem przyrody i oczyszczamy umysł z natłoku myśli. 

Spacer będzie poprowadzony w duchu kąpieli leśnej (jap. shinrin-yoku). Kąpiel leśna to bardzo wolny spacer i sposób zanurzania się w naturze przy użyciu wszystkich zmysłów. Piękno przyrody, olejki eteryczne, cisza i czyste powietrze kojąco wpływają na nasze samopoczucie, otwierają zmysły, pobudzają procesy immunologiczne. „Zaproszenia”, które są elementem kąpieli leśnej będą dotyczyły tego co dzieje się we wrześniu w olsztyńskiej przyrodzie.

Spotkamy się w Olsztynie przy ul. Słonecznej 46 B (dojeżdża tam autobus nr 130, przystanek „Uniwersytet-Słoneczna”) o 17:00 i wyruszamy razem do lasu na dwugodzinny relaks. Ubierzcie się odpowiednio do wyjścia w teren (kryte buty, wygodne ubranie zakrywające ciało przed komarami) oraz zaopatrzcie się w ewentualne repelenty na komary. Deszcz nie jest przeszkodą dla spaceru – zabierzcie parasolki lub płaszcze przeciwdeszczowe – las wydziela wtedy najwięcej prozdrowotnych substancji. 

 

Zajęcia dofinansowane przez Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie, dofinansowanie stanowi formę realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2021

Informacje o prowadzącym:

Gabriela Klimowicz

Założycielka Fundacj Edukacji Leśnej Drzewice.  Jak mówi Gabi - Fundacja Drzewice powstała z potrzeby pogłębiania więzi człowieka z naturą. Drzewice to według Bestiariusza Słowiańskiego dobre i łagodne istoty lasu, które opiekują się leśną roślinnością, dbając o jej wzrost. Mają dużo cierpliwości, urocze twarze i są pokojowo nastawione do ludzi.

https://www.facebook.com/fundacjadrzewice

Rezerwacja nie jest wymagana
Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2019. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.