#babafest

Uwaga, jedzie równowaga! - rowery dla początkujących: szczegóły

liczba miejsc: 18

cena: 0zł

rezerwacja: nie jest wymagana

termin: 11.09.2021 godz. 10:00 - 13:00

lokalizacja: Park Podzamcze przy fontannie „Ryba z dzieckiem”

prowadzący: Mirek Arczak

Opis:

 
 

„Życie jest jak jazda na rowerze- aby utrzymać równowagę trzeba być w ruchu”
Z taką myślą zapraszamy na cykl rowerowych przejażdżek w okolicach Olsztyna. Będą to niespieszne wycieczki do ciekawych, ładnych  i mało znanych miejsc. Będzie to czas na odrobinę rowerowej wiedzy i umiejętności, które przydadzą się podczas kolejnych wyjazdów- samodzielnych, z rodziną lub ze znajomymi. Z perspektywy rowerowego siodełka poszukamy równowagi między relaksem a nauką czegoś nowego, aktywnością fizyczną a odpoczynkiem oraz między gwarem miasta a spokojem lasów i łąk. Jest to propozycja dla początkujących rowerzystek.

Każda wycieczka potrwa około 3 godzin, a trasy i tempo jazdy nie będą wymagające. Rodzaj roweru nie ma szczególnego znaczenia, ale lepiej unikać bardzo delikatnych „kolarzówek” oraz rowerów miejskich na cienkich oponach. Byle był to rower sprawny i wygodny. Ubranie należy dostosować
do warunków pogodowych. Warto wziąć małe co nieco do jedzenia i picia na spontaniczne pikniki
w ładnych miejscach.

Nasze stałe miejsce spotkań to fontanna z rzeźbą Balbiny Świtycz-Widackiej „Ryba z dzieckiem”
w Parku Podzamcze (na tyłach Casablanki).
 

W sobotę jedziemy w gości! Będzie to rowerowa wizyta u sąsiadów zza rzeki Wadąg, która przepływa przez Las Miejski.

 

Zapraszamy 11 września o 10:00 na kolejną przejażdżkę rowerową dla początkujących z cyklu "Baba w ruchu/Olsztyn.Aktywnie!" Spotykamy się w Parku Podzamcze przy fontannie za Casablanką. Trasa poprowadzi przez Las Miejski do Kieźlin, gdzie dojedziemy przez widokową kładkę na rzece Wadąg. W trakcie postojów zgłębimy zasady używania hamulców i pokonywania podjazdów, co na pewno przyda się w następnych rowerowych wojażach. 

 

Przejażdżka potrwa około 3 godzin, więc warto wziąć ze sobą coś do picia i przekąszenia. Cały dystans to 15 km, które przejedziemy w lekkim tempie.

Zajęcia dofinansowane przez Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie, dofinansowanie stanowi formę realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2021

Informacje o prowadzącym:

Mirek Arczak od zasze kojarzony z rowerem i Olsztynem...

Instruktor turystyki rowerowej i animator rowerowej rekreacji w warmińskim wydaniu;  w 2010 r. współtwórca programu Olsztyn.Aktywnie!, a następnie wieloletni prowadzący cykl wycieczek zaawansowanych; przez 12 lat współorganizator rowerowej akcji „JAdę, NIE TANKUJĘ” dla dzieci, młodzieży i całych rodzin; obecnie jest zaangażowany w projekt Rowerowa Warmia promujący wśród mieszkańców i turystów różne oblicza rowerowej turystyki regionalnej. Próżno wypatrywać u Niego „wypasionego” sprzętu, modnych gadżetów czy najnowszej kolekcji kolarskich ciuchów, ponieważ hołduje prostocie i mimalizmowi.

„Skoro się już trochę poznaliśmy, to jedźmy!”

Rezerwacja nie jest wymagana
Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2019. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.