#babafest

Joga jako praca z ciałem, Joga terapeutyczna: szczegóły

liczba miejsc: 0

cena: 30 zł

termin: 13.10.2020 godz. 16:30 - 17:30

lokalizacja: ANAHAJ CENTRUM SAMOŚWIADOMOŚCI

prowadzący: Monika Wojczulanis

Opis:

Joga terapeutyczna różni się od jogi tradycyjnej, przede wszystkim tym, że podczas pracy nie skupiamy się na wzmacnianiu wszystkiego naraz tylko na określonych i wybranych aspektach działania ciała. Te działania są dostosowywane do pracy z osobami, które przeszły przez doświadczenie dużego stresu i cierpią z powodu m.in. stałego, nadmiernego napięcia, nierzadko mają kłopoty ze snem, kłopoty z intruzywnymi myślami, kłopoty z regulacją emocji. Z perspektywy jogicznej te kłopoty to nic innego jak rozregulowany system nerwowy, charakteryzujący się nadmiarem energii, którą należy rozładować i wyzwolić powodujące przez to napięcie w ciele. Jogę taką zatem charakteryzuje duża ilość praktyki  oddechowej, która niezwykle ułatwia zwiększenie świadomości ciała i odnajdywanie napięć w ciele. Zawsze podczas praktyki jest również element relaksacyjny, który służy wyciszeniu i uspokojeniu. Wszystkie asany wykonywane podczas praktyki są synchronizowane z oddechem co zwiększa poczucie ciała i pomaga w odpuszczaniu napięć i rozluźnianiu mięśni głębokich. Gdy świadomie rejestrujemy doznania we własnym ciele przechodzimy proces wewnętrznej transformacji i dzięki temu czujemy się lepiej, lżej, spokojniej.  Podczas tych zajęć uwolnisz to co Ci nie służy, dbając o harmonię swojego ciała i umysłu odzyskasz lekkość i poczujesz radość. Zapraszamy.

 Prosimy, aby każdy uczestnik miał swoją matę do ćwiczeń.

termin: 13.10.2020, godz. 16:30 - 17:30

Miejsce:

ANAHAJ CENTRUM SAMOŚWIADOMOŚCI
 
 
ANAHAJ znaczy dosłownie BEZ POŚPIECHU.
 
Przestrzeń, która powstała z miłości do ludzi, do energii Qigong i pola duchowego Kronik Akaszy stworzona przez olsztyniankę Anię Hajduczenia.

Miejsce, w którym doświadczamy i uczymy się poszerzać świadomość i odnajdywać siebie. Główną przestrzenią jest klimatyczna sala ok. 100 m2, w której odbywają się regularne zajęcia qigong, jogi, mindfulness, bodyfulness oraz koncerty uzdrawiających dźwięków i gościnne warsztaty rozwoju ciała i ducha. Anahaj to też gabinet do indywidualnej pracy z energią, uzdrawianiem duchowy i Kronikami Akaszy. Miejsce gdzie zaufani i profesjonalni prowadzący pomogą Ci odnaleźć drogę do siebie w miłości i równowadze. Na wszystko dajemy sobie czas i przestrzeń zgodnie z przesłaniem ANAHAJ czyli BEZ POŚPIECHU...
 
Adres: Olsztyn, ul. Struga 2
Nr telefonu: 791-924-488
e-mail: hajduczenia.anna@gmail.com
Wskazówki, jak dotrzeć:
ul. Struga 2 – przecznica od ul. Okrzei na Zatorzu, na domofonie ANAHAJ i na 1-sze piętro

 

Informacje o prowadzącym:

Monika Wojczulanis dyplomowana nauczycielka jogi tytuł Yoga Siromani uzyskała w 2007 r. Uczyła się od takich nauczycieli jak Swami Atmaramananda, Basia Lipska, Konrad Kocot, Maciej Wielobób. Brała udział w licznych warsztatach i kursach rozwoju m in z Lois Steinberg, Jurkiem Jaguckim, Radkiem Rychlikiem, Romkiem Grzeszykowskim, kursach rozwoju osobistego i pracy z ciałem. Na co dzień prowadzi jogę jako element terapii w Centrum Zdrowia Psychicznego Akson w Olsztynie gdzie również pracuje jako terapeutka, jest w trakcie certyfikatu psychologicznego, pracuje z osobami w trudnościach psychicznych, w kryzysie, depresji i nerwicy.
Prowadzi  również regularne grupy jogiczne w Anahaj oraz indywidualne konsultacje i sesje terpeutyczne. „Moja praca to moja pasja. Moja pasja to moja praca, która otwiera mnie na odkrywanie siebie i ludzi.”

 

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2019. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.