#babafest

Prawo autorskie w Internecie : szczegóły

liczba miejsc: 8

cena: 30 zł

termin: 27.10.2019 godz. 10:00 - 11:30

lokalizacja: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski; WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY, ul. Kurta Obitza 1

prowadzący: adw. Karolina Sawicka

Opis:

Warsztat jest skierowany do szeroko pojętej grupy twórców wszelakich, którzy publikują swoje prace w Internecie (blogerzy, fotografowie etc). Spotkanie będzie miało na celu zapoznanie się z podstawowymi pojęciami prawa autorskiego ze wskazaniem, co jest a co nie jest objęte ochroną na mocy ustawy. Ponadto uczestnicy spotkania będą mogli dowiedzieć się więcej o dozwolonym użytku (prawo cytatu, przedruku oraz panoramy) i licencjach Creative Commons. Poruszymy również kwestie ochrony wizerunku, a także powiemy sobie, co robić w przypadku, gdy ktoś naruszy nasze prawa autorskie.

Plan spotkania:

1. Czym jest utwór w rozumieniu prawa autorskiego i dlaczego mam to znaczenie? 
2. Czy jestem twórcą?
3. Czy to tylko inspiracja czy już dzieło zależne?
4. Prawo cytatu - to wcale nie takie proste. 
5. Prawo panoramy - czy budynki mają „wizerunek" w sensie prawnym?
6. Domena publiczna i licencje Creative Commons.
7. Słów kilka o dobrach osobistych, słów więcej o wizerunku. 
8. Prawa autorskie majątkowe i osobiste. Którymi rozporządzam, a które pozostaną przy mnie? 
9. Czego mogę się domagać jako twórca brutalnie wyzuty ze swej twórczości?
10. Znaki towarowe - twardy orzech do zgryzienia. 
11. Czy rejestrować blog jako prasę? Prawnik odpowiada: to zależy. 

 

Informacje o prowadzącym:

Karolina Sawicka - z zawodu jestem adwokatem. Specjalizuję się w prawie własności intelektualnej i ochronie znaków towarowych. Ukończyłam studia podyplomowe „Prawo własności intelektualnej” na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Prowadzę zajęcia dla aplikantów adwokackich z zakresu prawa autorskiego oraz szkolenia dla fotografów - również w tym samym zakresie. Prowadzę bloga Prawy profil o prawie w fotografii - skierowanego głównie do fotografów i osób pasjonujących się fotografią. Zapraszam! http://www.prawyprofil.pl

 

 

 

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2019. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.