#babafest

Las w słoiku - termin I: szczegóły

liczba miejsc: 0

cena: 50 zł

termin: 13.10.2018 godz. 12:30 - 13:30

lokalizacja: Uniwersytet Warmińsko - Mazurski WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY, ul. Kurta Obitza 1

prowadzący: Joanna Wołejszo

Opis:

Kompozycja lasu zamkniętego w szkle stanowi swoisty ekosystem samowystarczalny, ponieważ zawarta w nim woda oraz inne składniki krążą w obiegu zamkniętym. Raz podlany zadba sam o siebie. Las w szkle może być nie tylko dekoracją, ale także wspaniałym i nietuzinkowym pomysłem na prezent. To również doskonała opcja dla osób nie mających czasu na pielęgnację roślin w swoim otoczeniu. W szklanych naczyniach możemy tworzyć zarówno lasy jak i ogrody w szkle. Do Lasów będziemy dodawać wszystkie te rośliny, które możemy znaleźć w środowisku leśnym. Natomiast do Ogrodów w szkle możemy wykorzystać takie rośliny jakie spotykamy na co dzień np. w kwiaciarniach. Tutaj może nas ponieść wyobraźnia. Stworzyć możemy ogródek z sukulentów, roślin tzw pustynnych, mogą to także być "żywe kamienie" Lithopsy, a nawet rośliny owadożerne. Bardzo ważne jest jednak to, aby w każdym przypadku użyć szkła białego, bez wzorów. Każda chropowatość dopuszcza do naszej kompozycji mniej światła.

Informacje o prowadzącym:

Joanna Wołejszo – architekt krajobrazu, kreator przestrzeni, właściciel pracowni projektowej ProCentrum.

Ogrodniczka z pasji i wykształcenia, uczy także projektowania ogrodów. 

Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie na kierunku Architektura Krajobrazu. Współpracowała z Radiem Planeta Fm, współtworząc cykl audycji "Ogród Twoich Marzeń", aktualnie współpracuje z Radiem Olsztyn.

Redaktor magazynu ogrodniczego VIRIDIS.Najciekawsze wyzwanie branżowe: współpraca z architektem Jimem Cutlerem - twórcą rezydencji Billa Gatesa.

Brak miejsc - spróbuj jutro

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2018. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.