#babafest

Moje życie w moich rękach – profilaktyka raka piersi : szczegóły

liczba miejsc: 19

cena: 10 zł

termin: 14.10.2018 godz. 13:30 - 15:30

lokalizacja: Uniwersytet Warmińsko - Mazurski WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY, ul. Kurta Obitza 1

prowadzący: Barbara Baturo, Katarzyna Konecko

Opis:

Czy obserwujesz zmiany wyglądu brodawki?
Czy wiesz czym charakteryzuje się grupa nowotworów hormonalnych?
I czy jesteś w grupie ryzyka zachorowania na nowotwór?
W odpowiedzi na te i inne pytania pomogą Ci dwie wspaniałe kobiety, amazonki, które swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się z kobietami w różnym wieku, żyjącymi w różnych środowiskach. Od lat z dużym zaangażowaniem propagują profilaktykę antynowotworową.
Z najnowszych danych wynika, rak piersi zajmuje pierwsze miejsce wśród diagnozowanych chorób nowotworowych, a po raku płuca jest drugą przyczyną umieralności kobiet w Polsce.
Podczas tego warsztatu dowiesz się jak prawidłowo badać piersi, jakie są czynniki ryzyka i czym charakteryzują się nowotwory. Będziesz miała okazję wyczuć guza piersi na specjalnym fantomie, ciarki na całym ciele gwarantowane.
Ta wiedza może ocalić Ci życie.
Dziewczyny, obecność obowiązkowa!
PS. Po warsztacie będzie możliwość skorzystania z indywidualnej konsultacji z ekspertkami.

 

Informacje o prowadzącym:

Barbara Baturo - amazonka z długoletnim doświadczeniem od 1985 r.
Aktywnie działa w organizacjach pozarządowych od ponad 25 lat. Jest współorganizatorką i Prezesem Zarządu Olsztyńskiego Towarzystwa Amazonki. Należy do Rady Organizacji Pozarządowych Olsztyna. Uczestniczyła w pracach Zespołu Konsultacyjnego Miasta Olsztyna i Rady Pożytku Publicznego udzielając się aktywnie na rzecz miasta i społeczności lokalnej. Jest Członkinią Konwentu Seniorek Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” oraz Przewodniczącą Warmińsko – Mazurskiej Unii Amazonek. Dzięki tej honorowej funkcji  jest rzecznikiem Interesów Amazonek wobec organów władzy rządowej, samorządowej oraz innych instytucji. Pełni funkcję Przewodniczącej Rady Olsztyńskich Seniorów, w której aktywnie działa na rzecz poprawy jakości życia osób starszych. 

Katarzyna Konecko -  od kilkunastu lat działa aktywnie w Olsztyńskim Towarzystwie Amazonki – sama jest Amazonką i wspiera teraz inne kobiety z nowotworem piersi, jest przy ich łóżkach w szpitalu jako wolontariuszka. Działa społecznie, angażuję się w życie dzielnicy Nad Jeziorem Długim. Walczyła o to, alby ocalić kilkaset drzew i aby budowa mostu i ścieżek nad Długim była kompromisem między tym, co dobre dla ludzi i tym, co piękne i dobre dla natury.
Obie Panie organizują różnego rodzaju akcje związane z profilaktyką i diagnostyką, które mają na celu wczesne wykrywanie raka piersi oraz propagowanie aktywności antynowotworowej.

 

Rezerwacja
Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2018. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.