#babafest

Minerały- nasz budulec -biochemia wg dr Schuesslera: szczegóły

liczba miejsc: 10

cena: 30 zł

termin: 13.10.2018 godz. 13:30 - 15:30

lokalizacja: Uniwersytet Warmińsko - Mazurski WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY, ul. Kurta Obitza 1

prowadzący: Monika Marchel

Opis:

Wg Kurta Hickethiera biochemia oznacza „naukę o składzie minerałowym istot żywych, ich przemianach oraz uzupełnieniach metabolicznych koniecznych do życia. Krótko mówiąc - naukę o minerałach”.
Minerały są nieodzowne do życia - wspierają metabolizm, stymulują przewodzenie impulsów nerwowych, skurcze mięśni, są częścią składową substancji organicznych takich, jak enzymy, hemoglobina i ATP.
Dr Schuessler odkrył jako pierwszy konieczność właściwego doświadczania minerałów do organizmu, wychodząc z założenia, że „nasycony” nimi organizm nie popadnie w chorobę.
Stosował przy tym wprowadzone przez Justusa von Liebling „prawo minimum”, który będąc naukowcem zajmującym się agrochemią stwierdził, że wzrastanie rośliny jest zawsze uzależnione od elementu, którego jest najmniej. To samo dzieje się z człowiekiem.
Minerały działają zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i psychicznej - diagnoza odbywa się na podstawie wywiadu i analizy deficytów minerałowych z twarzy.
Podczas zajęć zajmiemy się następującymi zagadnieniami:
- Czym są i jak działają  sole Schuesslera ?
- Jak powstają deficyty minerałowe i jak można je usunąć?
- Jak odczytywać symptomy, które wysyła Ci Twój organizm?
- 12 soli dra Schuesslera - omówienie działania na płaszczyźnie fizycznej i psychicznej.
- Analiza z twarzy.
- Omówienie najczęstszych dolegliwości z propozycją zastosowania poszczególnych soli.

 

Informacje o prowadzącym:

Monika Marchel - pedagog, psycholog, terapeuta, wykładowca uniwersytecki. Wykształcenie zdobywała głównie w Niemczech, mieszkała przez kilka lat w Egipcie. Jedna z prekursorek tańca orientalnego w Polsce.Podczas swojej 20-letniej praktyki zawodowej zajmuje się głównie psychologią wedyjską, ajurwedą, akupunkturą, terapią czaszkowo-krzyżową, a ostatnio biochemią dr Schuesslera. Najważniejszą jednak kwestią pozostaje zawsze zależność psychiki z ciałem. Sercem oddana psychologii duchowej. Prywatnie-szczęśliwa matka i żona, która zaszyła się  na Pogórzu Izerskim, gdzie prowadzi gabinet terapeutyczny „Ekoveda”, a także warsztaty i wykłady w Polsce i za granicą.

Rezerwacja
Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2018. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.