#babafest

Jaka jesteś - przejrzyj się w portretach artystek: szczegóły

liczba miejsc: 5

cena: 20 zł

termin: 14.10.2018 godz. 10:00 - 11:30

lokalizacja: UWM, Wydział Humanistyczny, ul. Kurta Obitza1 Olsztyn, 1 piętro

prowadzący: Katarzyna Kaczmarek

Opis:

Podczas spotkania zobaczysz różne portrety, które zostały namalowane przez kobiety – jak przystało na BabaFest. Każdy z nich niesie własny bagaż emocjonalny, bo każda z artystek i ich modelek, doświadczyła własnych kolei losów. Czasem bardzo dramatycznych, a czasem emanujących radością życia. Żyjemy najczęściej gdzieś pomiędzy, chwytamy z życia, co się da, zajęte obowiązkami. Jedne z nas starają się zrobić coś dla świata, inne po prostu są. Do której z nich jest ci bliżej? Sprawdź, czy jeśli chcesz, możesz coś zmienić u siebie na lepsze. Proponuję ci drogę przez sztukę – tę oglądaną i tę rozwijającą własną kreatywność. 
Zapraszam na spotkanie ze światem sztuki, która odbija życie. Może potem odważysz się, by zacząć malować, albo chętniej będziesz odwiedzać wystawy, potrafiąc w obrazach odnaleźć coś dla siebie. Na pewno przyjrzysz się sobie, odbitej w lustrze twórczości artystek. Podczas zajęć będziesz patrzeć i słuchać także siebie – co zawsze warto czynić szczególnie uważnie. Porozmawiamy o swoich wrażeniach i emocjach, którym sztuka ułatwia ujawnienie się.
Życie ze sztuką jest lepsze, bo bogatsze. Więcej w nim radości – Sztuka Radości ZAPRASZA!
Katarzyna Kaczmarek - www.sztukaradosci.pl

Informacje o prowadzącym:

W Olsztynie mieszkam od 2000 roku w wyniku całkowitej zmiany życia. Odnalazłam tu swoje miejsce na ziemi i po wielu latach przerwy zaczęłam znowu malować. Swoją filozofię nazwałam Sztuką Radości. Nie wymaga ona wprowadzania rewolucyjnych zmian w życiu, a jedynie szczerego wglądu w siebie i odnalezienia tych wartości, które są naprawdę ważne. Pracuję na etacie w instytucji państwowej i daje mi to więcej radości niż kiedyś, właśnie dzięki zmianie podejścia do ludzi i zdarzeń. Życie w zgodzie ze sobą to wewnętrzna równowaga, więcej spokoju i źródło siły. W 2013 roku skończyłam studia podyplomowe z arteterapii w Uniwersytecie Medycznym, Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Muzycznej w Gdańsku. To one dały mi śmiałość, by powrócić do własnej twórczości.  To, co daje mi radość, to konkretne miejsca, artyści i dzieła. Fascynację odczuwam patrząc na obrazy średniowieczne, renesansowe, a jeśli barokowe, to tylko te z północy Europy. Sporo sal muzealnych przemierzam obojętnie. Barok włoski omijam z daleka. Sztuka współczesna oferuje niesamowite bogactwo, lecz także wybieram konkretnych artystów. Sporo jeżdżę, żeby mieć kontakt z oryginałami obrazów. Patrzę na nie z większą świadomością, odkąd sama maluję.

Rezerwacja
Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2018. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.