#babafest

Mindfulness - zatrzymaj się i bądź: szczegóły

liczba miejsc: 0

cena: 25 zł

termin: 14.10.2018 godz. 14:30 - 15:30

lokalizacja: Uniwersytet Warmińsko - Mazurski WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY, ul. Kurta Obitza 1

prowadzący: Marta Markocka - Pepol

Opis:

Mindfulness (uważność) to praktyka wychodzenia z trybu działania, by wejść w tryb bycia. Działanie to nie tylko wykonywanie konkretnych czynności. Nasz umysł też zazwyczaj działa, nawet wtedy, gdy pozornie nic nie robimy. To dlatego, gdy jedziemy w końcu na wymarzone wczasy, myślami jesteśmy i tak w pracy, a gdy w końcu uda nam się uporać ze wszystkimi obowiązkami i położyć do łóżka, nie możemy zasnąć, bo nasz umysł działa, układając plan na kolejny dzień.
Praktyka Mindfulness polega na ćwiczeniu zatrzymania i niedziałania – również przez nasz umysł. Pozwala odkryć, jak to jest, gdy nie angażujemy się w gonitwę myśli, tylko pozwalamy myślom przypływać i odpływać. A my zatrzymujemy się tam, gdzie właśnie jesteśmy i tylko w tej chwili, która właśnie trwa. Skupiamy uwagę na naszym ciele, oddechu, na poszczególnych zmysłach, obserwujemy przepływ myśli i emocji. Już za pierwszym razem możemy poczuć głęboki spokój i ulgę. Mindfulness nie jest formą psychoterapii i nie może jej zastąpić! Jest to zestaw całkowicie świeckich, potwierdzonych naukowo technik służących poprawianiu naszego dobrostanu.

 

Informacje o prowadzącym:

Marta Markocka-Pepol – uważnością (Mindfulness) zajmuję się od ponad 4 lat, a od ponad 10-ciu uważnym ruchem, czyli jogą. Jestem nauczycielem MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) w trakcie certyfikacji w The Institute for Mindfulness Based Approaches z siedzibą w Niemczech. Jestem też entuzjastką wszystkiego, co wpisuje się w nurt slow: gotowania, spędzania czasu robiąc po jednej rzeczy na raz, całkowitych zakazów używania telefonów komórkowych podczas rodzinnych obiadów itp.
Po ucieczce z korporacji, dzięki filologicznemu wykształceniu od kilku lat zawodowo zajmuję się tłumaczeniami z języka angielskiego, współpracując w tym zakresie min. z Polskim Instytutem Mindfulness, Mindfulness Association Poland, The Mindful Voice. Jestem też pomysłodawczynią i prowadzącą kurs języka angielskiego dla kobiet „Babski angielski”, na którym uczestniczki zapominają o tym, że wstydzą się mówić po angielsku :)
Prywatnie jestem żoną całkiem uważnego fotografa i mamą dwójki przemądrzałych, pyskatych i szczęśliwych istot w wieku przedszkolno-szkolnym.

 

Brak miejsc - spróbuj jutro

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2018. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.