#babafest

BODYFULNESS - Świadomość poprzez ruch: szczegóły

liczba miejsc: 0

cena: 20 zł

termin: 21.10.2017 godz. 14:30 - 16:30

lokalizacja: Uniwersytet Warmińsko - Mazurski WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY, ul. Kurta Obitza 1

prowadzący: dr Iwo Łaźniewska

Opis:

Zajęcia ruchowe oparte na metodzie Feldenkraisa. Uczymy się rozpoznawać sygnały ze swojego ciała (informacje o napięciach, przeciążeniach), swoim zasięgu i płynności ruchów. Poznajemy proste i niewymagające fizycznej sprawności a jedynie uważności pozycje i ruchy, dzięki którym możemy poprawić nasze wzorce ruchowe, rozluźnić ciało, zwiększyć swój zasięg ruchomości, pogłębić płynność ruchów i skoordynować sylwetkę. Uczymy się także automasażu tkanek poprzez ruch, w czasie którego usprawniamy swoje krążenie płynów w ciele (krew, limfa, płyn mózgowo-rdzeniowy), dotleniamy tkanki i pozbywamy się bólu i obrzęków.

 

Możesz uczynić to, co niemożliwe – możliwym,

potem to, co stanie się możliwym – łatwym,

a to co łatwe – pięknym”.

 

Na zajęciach z uważności ciała i świadomego ruchu uczymy się porozumienia ze swoim ciałem, słuchania o jego potrzebach, niewygodach, napięciach, bólach, uwięzionych dawno traumach. Uczymy się reagować na te rozpoznane sygnały wprowadzając do swojego repertuaru ruchowego pozycje i ruchy, które pozwalają odciążyć napięcia, zwiększyć płynność ruchów. Wracamy do naturalnego, bezwysiłkowego oddechu wspartego współpracą wszystkich struktur aparatu oddechowego. Zastępujemy nie służące nam już niedbałe lub nawykowe schematy ruchowe i pozycje ciała takimi, które poprawiają naszą kondycję i komfort.

W czasie zajęć terapeutka poprowadzi nas poprzez serię precyzyjnych miękkich, przyjemnych ruchów, pokaże jak w łatwy sposób rozpoznać napięcia i odprowadzić je z ciała poprzez głębokie rozluźnienie. Efektem praktyki jest poprawa naszej koordynacji ruchowej, kondycji oddechowej, elastyczności więzadeł, stawów i powięzi, zmniejszenie bolesności i „kanciastości” ruchów a także nauczenie się prostych technik głębokiego odprężania ciała i umysłu.

Zajęcia dedykowane są dla wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. 

Informacje o prowadzącym:

 

Iwo Łaźniewska - doktor nauk biologicznych, w pracy badawczej zafascynowana mechanizmami ochronnymi komórek poddanych stresowi. Terapeuta Lifeimpression Bodywork (Ayurveda & Lifeimpressions Institute, USA). W pracy terapeutycznej z ciałem wykorzystuje metody terapii biodynamicznych oparte na technikach, które łączą między innymi zasady osteopatii, terapii czaszkowo-krzyżowej, neuroplastyczności oraz praktyki uważnego ruchu wg. metody Moshe Feldenkraisa i Donalda VanHowtena.

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2018. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.