#babafest

ELŻBIETA JODŁOWSKA oraz EWA CICHOCKA: szczegóły

liczba miejsc: 0

cena: 45 zł

termin: 15.10.2017 godz. 17:00 - 19:30

lokalizacja: Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 maja 4

Opis:

Gala Inauguracyjna Olsztyńskiego Festiwalu Rozwoju i Inspiracji BabaFest, jak co roku gwarantuje dużą dawkę emocji, wzruszeń i dobrej zabawy. Główną atrakcją wieczoru będzie spotkanie z Elżbietą Jodłowską – piosenkarką, aktorką, znakomitą artystką kabaretową, autorką kultowego spektaklu „Klimakterium”, który podbił serca tysiącom kobiet w całym kraju. Usłyszymy niezwykłe aranżacje piosenek, które bawią, ujmują i których nie można przestać nucić. Muzyczny akcent będzie przeplatał się z dialogami oraz fragmentami tekstów „Klimakterium”.

Gościem specjalnym Gali oraz wspaniałą prowadząca będzie olsztyńska wokalistka, tancerka, artystka posiadająca rzadki talent aktorski, z dużym wyczuciem komizmu, pełna temperamentu i humoru Ewa Cichocka.

Obie panie na scenie to okazja, której nie można przegapić! 

Część artystyczną poprzedzi rozstrzygnięcie konkursu o tytuł BabaFest 2017. Jest to konkurs dla kobiet zaangażowanych społecznie i obywatelsko, działających charytatywnie na rzecz społeczności lokalnej. W wielu środowiskach działają osoby, które bezinteresownie pomagają innym, wykorzystują swoje możliwości, umiejętności, wiedzę, żeby dać innym coś od siebie i poprawić jakość życia w swoim otoczeniu. Poprzez organizację konkursu organizatorki Festiwalu chcą przybliżyć sylwetki tych osób, przedstawić światu ich działania oraz zachęcić innych do podobnej działalności dla swoich społeczności.

Wydarzenie ma charakter charytatywny - dochód, podobnie jak w poprzednich edycjach, zostanie przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych olsztyńskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

 

Elzbieta Jodłowska - ceniona osobowość o wielu talentach i umiejętnościach – występuje na estradzie, w kabarecie, przed mikrofonem radiowym, na scenie, na dużym i małym ekranie. Jej temperament artystyczny dawał reżyserom filmowym – od Stanisława Barei do Jerzego Skolimowskiego – szanse angażowania jej do znaczących epizodów w ich obrazach. Na teatralnej scenie spełnia się w charakterze aktorki, ale i autorki. Spod jej pióra wyszła bijąca rekordy popularności komedia "Klimakterium… i już". Sztuka ta doczekała się cieszącej się równym powodzeniem kontynuacji – "Klimakterium 2, czyli Menopauzy szał". Jako wykonawczyni piosenek Elżbieta Jodłowska specjalizuje się w repertuarze kabaretowym, z wpisaną w teksty wewnętrzną dramaturgią, której niełatwo sprostać bez solidnego warsztatu aktorskiego. Artystce, dzięki niezwykłej ekspresji i wyrazistości mimicznej, udaje się to bezbłędnie. 

 

Ewa Cichocka - w latach 1975-1982 zajmowała się, z ogólnopolskimi sukcesami, tańcem towarzyskim. Od 1981 do 1984 roku śpiewała w zespole Kaczki z nowej paczki, uzyskując m.in. GRAND PRIX OSET83 na Ogólnopolskich Spotkaniach Estradowych w Rzeszowie. Z Kaczkami uczestniczyła w nagraniu Złotej Płyty Greps. Wielokrotnie gościła na festiwalach w Opolu, Krakowie i Świnoujściu.
Od 1985 roku do chwili obecnej związana jest z zespołem CZERWONY TULIPAN.

Brak miejsc - spróbuj jutro

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2018. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.