#babafest

TAO i samoświadomość, Polska nieOczywistość współczesna - spotkanie z Maciejem Bennewiczem: szczegóły

liczba miejsc: 58

cena: 35 zł

termin: 21.10.2017 godz. 11:30 - 13:30

lokalizacja: Uniwersytet Warmińsko - Mazurski WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY, ul. Kurta Obitza 1

Opis:

Idea Tao (lub Dao) wydaje się nieznana a przez to trudna. Tymczasem zasady Tao oparte są na prostocie. Podobnie rzecz się ma z pojęciem świadomości i samoświadomości. Niemal codziennie używamy stwierdzeń: uświadom sobie, zrozum, uprzytomnij sobie, odkryj, poczuj, poznaj – mając na myśli samoświadomość.
Mamy skłonność do komplikowania sobie życia. Gotujemy skomplikowane potrawy, stosujemy zawiłe prawo, rozgryzamy zagmatwane przepisy, uczymy się trudnych teorii. Nawykowo kontrolujemy otoczenie, wywieramy wpływ, rywalizujemy - w przekonaniu, że tylko w taki sposób można coś sprzedać, kogoś do czegoś przekonać, polepszyć życie, odnieść sukces. Tymczasem nie dostrzegamy, że im więcej presji, tym więcej wysiłku, im bardziej sprawy kontrolujemy, tym mocniej wymykają się nam z rąk, im więcej rywalizacji, tym większe wypalenie.
Tao zaprasza nas do prostych a zarazem wymagających recept. Lekkość, umiar, równowaga – sprawiają, że małe zmiany przynoszą wielkie efekty. Jak tego dokonać? Trzeba zacząć od tego, że twoje problemy to nie twoja wina. Nie musisz powtarzać rodzinnych wzorców ani błędów. Twoje życie, to twój wybór, pod warunkiem, że dokonasz go świadomie. 
Jak pozbyć się poczucia winy? Jak uzyskać równowagę? Jak małe decyzje zmieniają się w wielkie sukcesy? Jak być konsekwentnym? Co to znaczy być samoświadomym? Jak samoświadomość pomaga w realizacji życiowych celów?
Zapraszamy na wykład Macieja Bennewicza.

 

Maciej Bennewicz

Maciej Bennewicz – jeden z najbardziej znanych coachów w Polsce, trener, pisarz, artysta, menedżer. Dyrektor programowy Instytutu Kognitywistyki, kształci zawodowych coachów oraz pasjonatów rozwoju osobistego. Autor podręcznika „Coaching i mentoring w praktyce”, poradników rozwoju osobistego, powieści, książeczek dla dzieci. Był prezesem EMCC Poland oraz prowadzącym program w TVP1 pt. „Ja”. Wykładał w SWPS, na UW, ALK, WSM. Psychoterapeuta - prowadził psychoterapię indywidualną i grupową. 

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2018. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.