#babafest

RYTM KOBIETY - czyli przebudzenie kobiecej mocy: szczegóły

liczba miejsc: 31

cena: 25 zł

termin: 22.10.2017 godz. 09:30 - 11:30

lokalizacja: Uniwersytet Warmińsko - Mazurski - WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY, ul. Kurta Obitza 1

Opis:

Jak odzyskać kobiecą moc z jej pięknem, wolnością, radością tworzenia swojego życia? Bez konieczności powielania chorych wzorców, bez poświęcania się dla dzieci, bez walki z mężczyznami i porównywania z kobietami?

My, kobiety współczesne – trzy pokolenia, matki, córki i wnuczki - mamy to szczęście, okazję a zarazem wyzwanie, aby w sposób twórczy i aktywny wziąć udział w procesie budzenia kobiecej mocy. Czym ona jest? Jakie kobiece archetypy, jaka mądrość i jakie wartości otwierają do owej mocy drogę? 
Na wykładzie opowiem o trzech kolorach i trzech etapach życia Kobiety a także, dlaczego tak ważne jest celebrowanie rytuałów przejścia pomiędzy każdym z tych etapów. 
Zagłębimy się też w temat cyklu księżycowego i starożytnego, tzw. potrójnego rytmu Kobiety, dzięki któremu kobiety żyły niegdyś pełnią swojej mocy i cieszyły się szacunkiem pełniąc funkcje kapłanek, uzdrowicielek, mędrczyń. Teraz, kiedy budzi się kobieca energia-mądrość z długiego snu o niemocy i słabości – na nowo odkrywamy i wypełniamy treścią ten uniwersalny wzorzec. W którym to, co duchowe i to, co cielesne, zmysłowe, seksualne – łączy się w spójną, afirmująca życie pełnię.

Anija Miłuńska

Anija Miłuńska – filozofka, przez wiele lat praktykowała buddyzm zen a także inne formy medytacji, zgłębiała rdzenne duchowe tradycje, aby wreszcie odnaleźć korzenie europejskiej duchowości w kulturze Starej Europy. Przywraca światu współczesną wersję mitu Bogini oraz sposób celebrowania życia w zgodzie z rytmem życie – śmierć – odrodzenie: na warsztatach, misteriach a także wykładach. 
Stworzyła autorską metodę głębokiej transformacji poprzez pracę z baśniami i mitami, z energiami żywiołów, totemami i uzdrawiającą mocą kręgu, dzięki której pomaga kobietom i mężczyznom odnaleźć zaufanie do siebie samych, wewnętrzną równowagę i wolność.  Od 1998 roku prowadzi warsztaty i ceremonie dla kobiet i dziewczynek, powołała do życia Stowarzyszenie Kobiet Dakini. Strona internetowa: www.sladamibogini.pl

 

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2018. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.