#babafest

Tańcząc z ogniem - odkryj potencjał dojrzałości: szczegóły

liczba miejsc: 7

cena: 35 zł

termin: 22.10.2017 godz. 14:00 - 17:00

lokalizacja: Uniwersytet Warmińsko - Mazurski WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY, ul. Kurta Obitza 1

prowadzący: Izabela Cisek - Malec

Opis:

Warsztaty tylko dla dojrzałych kobiet!
W trwającym od kilku do kilkunastu lat okresie klimakterium, poprzedzającym menopauzę, pojawiają się cieszące się głównie złą sławą uderzenia gorąca. Dzieje się tak, gdy poziom estrogenu spada, a poziom progesteronu może znajdować się już na poziomie zero. System hormonalny funkcjonuje teraz inaczej, w efekcie podwzgórze zaczyna wydzielać w dużych ilościach swoje hormony, by pomóc przysadce pobudzić jajniki do owulacji. Ta nadmierna aktywność podwzgórza i sygnał przysadki zaczynają oddziaływać na przylegające obszary mózgu - ośrodek naczyniowo-ruchowy, szczególnie jądro łukowate podwzgórza, które kontroluje rozszerzanie naczyń włosowatych i mechanizm pocenia się, występujące podczas uderzeń gorąca. Dodatkowo mogą pojawić się zmiany nastroju, zmęczenie, uczucie zimna i inne niewłaściwe reakcje na czynniki stresujące. To wyjaśnienie pozwala nam zrozumieć, jakie są mechanizmy odpowiedzialne za uderzenia gorąca.

Jednak istnieją tradycje, które postrzegają uderzenia gorąca jako zjawisko energetyczne. Przekonuje mnie to, ponieważ pozwala nam, kobietom, odzyskać wpływ. Dzięki temu zamiast „walczyć z menopauzą” do czego zachęcają nas slogany reklamowe, możemy nauczyć się podążać za naturalnymi zmianami w naszych ciałach. Dr Joan Borysenko, która wytyczyła na Harvardzkiej Akademii Medycznej nowy obszar medycyny zajmujący się umysłem i ciałem pisze, że według przekazów 49 różnych kultur, których medycyna opiera się na teorii energii życiowej, nadmierny stres, czy to spowodowany złym odżywianiem, czy brakiem ćwiczeń, czy też nieumiejętnością radzenia sobie w życiu sprawia, że owa ognista energia nie może swobodnie przepływać przez kanały energetyczne ciała i trudno jest jej się ustabilizować w czasie klimakterium.

Możesz nauczyć się obchodzić z tą gorącą energią, a nawet zatańczyć z nią! W jaki sposób? Redukując ilość i intensywność napadów gorąca dzięki odpowiednim technikom, zmieniając styl życia i sposób odżywiania się. Dodatkowo masz szansę, by odnaleźć w napadach gorąca Uderzenia Mocy - czyli psychorozwojowe możliwości. Ponieważ gdy potraktujesz wybuch ognia jako zewnętrzny objaw wzrastającej i wyrównującej się energii Twojego ciała, pomoże Ci on spalić stres i przetransformować go. W ten sposób uczysz się uznawać objaw za przepływ pełnej mocy energii, która choć czasami przynosi trudne czy bolesne wspomnienia, pomaga w oczyszczeniu dzięki refleksji, przebaczeniu lub konkretnemu działaniu. 

Podczas warsztatu nauczysz się podstawowych kroków do tańca z ogniem. Przyda się wygodny, niekrępujący ruchów strój. Zapraszam ogniście – Izabela Cisek-Malec

Informacje o prowadzącym:

Izabela Cisek - Malec – Coacherka Ciała, nauczycielka świadomej seksualności, trenerka w obszarze relacji intymnych, mentorka, dziennikarka, wykładowczyni.

W pracy warsztatowej korzystam z metod i narzędzi (m. innymi NVC), które poznałam w trzyletniej Szkole Trenerów Rozwoju Osobistego przy Dojrzewalni Róż oraz podczas rocznego kursu Ruchu Autentycznego (INSITUTE FOR INTEGRATIVE BODYWORK AND MOVEMENT THERAPY w Wielkiej Brytanii), a także w trakcie szkolenia dla Praktyków NLP. Zgłębiam neotantrę i tao seksualności, praktykując je od wielu lat. Ukończyłam „Clinical Sexology Live Training” oraz „Advanced Sexological Personal Exploration Xperience”, szkolenia prowadzone przez Dr Patti Britton z San Franscisco, założycielkę SexCoachU, twórczynię integralnego coachingu seksualności (połączenia wiedzy medycznej z różnorodnymi programami rozwoju osobistego i duchowego). Ukończyłam studia w podyplomowym Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii na UAM w Poznaniu. Posiadam rekomendację trenerską I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Obecnie jestem na ścieżce szkoleniowej I stopnia z psychoanalizy jungowskiej. 

Najczęściej praktykuję techniki pracy z oddechem, ciałem, ruchem, świadomymi formami tańca oraz seksualności. Najbardziej interesuje mnie wspieranie innych w zaprzyjaźnianiu się ze swoim ciałem i zamieszkaniu w nim w pełni – powołałam do życia autorską metodę Coaching Ciała, która jest praktykowaniem uważnej obecności w ciele. Dzięki temu stworzona zostaje przestrzeń dla swobodnego przepływu życiodajnej i kreatywnej siły – energii seksualnej oraz dla przyjęcia przyjemności. Pomagam kobietom, które chcą zadbać o relację z własnym ciałem, by mogły lepiej zarządzać swoją energią, także seksualną. Jak również tym, dla których ważna jest intymność z samą sobą i innymi oraz świadomie tworzone relacje intymne. Przede wszystkim wspieram osoby, które pragną ucieleśnić swoją seksualność.

Więcej info o mnie tutaj: http://www.coachingciala.pl/o-mnie/

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2018. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.