#babafest

"Sztuka radości - radość sztuki" - wykład interaktywny Katarzyny Kaczmarek: szczegóły

liczba miejsc: 12

cena: 25 zł

termin: 22.10.2017 godz. 12:30 - 14:00

lokalizacja: Uniwersytet Warmińsko - Mazurski WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY, ul. Kurta Obitza 1

prowadzący: Katarzyna Kaczmarek

Opis:

Chcesz być szczęśliwy, to bądź, bo o jutrze nie wiadomo nic pewnego. Tak ponoć powiedział Wawrzyniec Medyceusz, żyjący w II połowie XV wieku we Florencji.
Mamy więcej łączników z renesansem niż myślisz. I ze średniowieczem też  Byłam wśród tłumów odwiedzających wystawę obrazów Hieronima Boscha w 500-lecie jego śmierci. Specjalnie pojechałam do s’Hertogenbosch w Holandii, żeby móc zobaczyć prawie wszystkie jego obrazy, wypożyczone na ten czas z innych muzeów. Dlaczego to zrobiłam? Przyjdź na wykład. Opowiem i o tym.
Zapraszam na spotkanie z niezmierzonym światem sztuki podczas wybiórczego, całkiem subiektywnego wykładu. Obojętnie, czy sama tworzysz obrazy, czy wolisz być tylko widzem (na razie…), możesz tu odnaleźć cały nowy wszechświat możliwości. Jeśli już jesteś zarażona zwiedzaniem muzeów i wystaw, to też przyjdź. Może odkryjesz coś nowego lub porównamy odczucia.
Podczas wykładu opowiem, a nawet postaram się pokazać, całkowicie subiektywny zestaw propozycji do zakochania. Zaproponuję ulubione obrazy i twórców:
•    Czy łączą się ze sobą ponad wiekami?
•    Czy mają wpływ na nasze życie teraz?
•    Jak sprawić, by dzięki sztuce odkryć nowy sens?
By w życiu było mniej stresu, a więcej radości – radości życia – ZAPRASZAM
Katarzyna Kaczmarek - www.sztukaradosci.pl


 

Informacje o prowadzącym:

Katarzyna Kaczmarek

W Olsztynie mieszkam od 2000 roku w wyniku całkowitej zmiany życia. Odnalazłam tu swoje miejsce na ziemi i po wielu latach przerwy zaczęłam znowu malować. Swoją filozofię nazwałam Sztuką Radości. Nie wymaga ona wprowadzania rewolucyjnych zmian w życiu, a jedynie szczerego wglądu w siebie i odnalezienia tych wartości, które są naprawdę ważne. Pracuję na etacie w instytucji państwowej i daje mi to więcej radości niż kiedyś, właśnie dzięki zmianie podejścia do ludzi i zdarzeń. Życie w zgodzie ze sobą to wewnętrzna równowaga, więcej spokoju i źródło siły. W 2013 roku skończyłam studia podyplomowe z arteterapii w Uniwersytecie Medycznym, Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Muzycznej w Gdańsku. To one dały mi śmiałość, by powrócić do własnej twórczości.  To, co daje mi radość, to konkretne miejsca, artyści i dzieła. Fascynację odczuwam patrząc na obrazy średniowieczne, renesansowe, a jeśli barokowe, to tylko te z północy Europy. Sporo sal muzealnych przemierzam obojętnie. Barok włoski omijam z daleka. Sztuka współczesna oferuje niesamowite bogactwo, lecz także wybieram konkretnych artystów. Sporo jeżdżę, żeby mieć kontakt z oryginałami obrazów. Patrzę na nie z większą świadomością, odkąd sama maluję.

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2018. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.