BabaFest 2017

BabaFest 2017

#babafest

Oswoić AUTYZM: szczegóły

liczba miejsc: 29

cena: 10 zł

termin: 15.10.2016 godz. 15:00 - 17:00

lokalizacja: Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka, ul. Sikorskiego 23

prowadzący: Marzena Górska - Zwolińska

Opis:

„Oswoić autyzm” –  to warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców, którzy podejrzewają lub właśnie potwierdzili diagnozę autyzmu u swojego dziecka.

Trudne do opisania, ale niepokojące, takie zazwyczaj bywają pierwsze symptomy zaburzeń ze spektrum autyzmu. Rodzice, którzy obserwują te trudności i dysfunkcje w rozwoju swoich dzieci zazwyczaj mają trudność w ich zwerbalizowaniu oraz doprecyzowaniu co dokładnie ich niepokoi w zachowaniu ich dziecka. W okresie nasilonej epidemiologii autyzmu wielu rodziców rozpoznaje u swoich dzieci poszczególne cechy tego zaburzenia. Źródłem dodatkowych trudności jest fakt, że zaburzenie to przyjmuje wyjątkowo indywidualny charakter i u każdego dotkniętego nim dziecka przebiega specyficznie.

Jeśli niepokoi Cię rozwój Twojego dziecka, w takich obszarach jak:
-  jakość kontaktu wzrokowego
-  brak lub nieodpowiednie przywiązanie (poczucie że nie ma ze strony dziecka więzi i  potrzeby bliskości)
-  opóźniony rozwój mowy
-  nieadekwatne reakcje dziecka (zarówno nadmierne lub ich całkowity brak) na bodźce płynące z różnych zmysłów
-  stereotypowo powtarzane zachowania, czynności, zabawy, rytuały
-  ograniczone relacje społeczne oraz niechęć do budowania wspólnego pola uwagi z innymi osobami,
to zapraszam Cię na warsztat, na którym przedstawię charakterystykę zaburzenia, wyjaśnię mechanizmy utrwalające dziecko w postawie zamkniętej, omówię podstawowe strategie terapeutyczne, a także wskażę przysługujące możliwości uzyskiwania wsparcia.

 

Informacje o prowadzącym:

Marzena Górska - Zwolińska – psycholog, terapeuta w Centrum Rehabilitacji i Wsparcia w Olsztynie, od 4 lat zawodowo związana z terapią dzieci z opóźnionym rozwojem psychomotorycznym.

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2017. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.