BabaFest 2017

BabaFest 2017

#babafest

GALA INAUGURACYJNA BABAFEST oraz ALICJA DOMAŃSKA & JOHN PORTER Art Performance: szczegóły

cena: 50 zł

termin: 11.10.2016 godz. 18:30 - 21:00

lokalizacja: Warmińsko - Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, ul. Głowackiego 1

Opis:

Link do rezerwacji: http://bilety.filharmonia.olsztyn.pl/numerowane.html?id=342

Tegoroczna Gala Inauguracyjna Olsztyńskiego Festiwalu Rozwoju i Inspiracji BabaFest, którą poprowadzi Iwona Pavlović, gwarantuje jak co roku dużą dawkę emocji.

Poznamy zwyciężczynię konkursu o tytuł BabaFest 2016.

Główną atrakcją wieczoru będzie występ malarki Alicji Domańskiej i Johna Portera ze swoim art performance. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć, w jednym miejscu i czasie, proces powstawania obrazu inspirowanego muzyką na żywo. Dzięki temu odbiorcy staną się niejako częścią tego dzieła, uczestnicząc w grze emocji, świateł i dźwięków. Inspiracją dla projektu jest baśń "Alicja w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla, która na scenie staje się dynamiczną podróżą w głąb siebie. 
Alicja i John, kobieta i mężczyzna, malarstwo abstrakcyjne i utwory muzyczne m.in. z płyty „HONEY TRAP” i innych, to prawdziwe i wyjątkowe połączenie artystyczne!

 

Alicja Domańska i John Porter

 

Alicja Domańska i John Porter - malarka i muzyk, którzy połączyli swoje pasje tworząc nietuzinkowy, artystyczno - muzyczny performance. Pomysł powstał za sprawą wystawy obrazów Alicji zatytuowanej: "Alice Left Wonerdland", która zainspirowała Johna do stworzenia kompozycji muzycznych, również nawiązujących do baśni Lewisa Carrolla. Jak twierdzi artystka: "Muzyka Johna Portera doskonale pasuje do malarstwa abstrakyjnego, ponieważ w obu przypadkach jest to operacja na żywym organiźmie". W efekcie tej współpracy artyści zapraszają widzów na "podróż do krainy czarów", czyli wyjątkowy koncert z tworzeniem obrazu na szkle.

 

Iwona Pavlović - prowadząca galę festiwalu oraz członkini kapituły konkursu o tytuł Babafest 2016.

Wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim oraz sędzia międzynarodowy. Posiada uprawnienia sędziowskie dwóch tanecznych organizacji międzynarodowych: amatorskiej i zawodowej WD&DSC. Sędziuje wiele międzynarodowych turniejów tanecznych najwyższej rangi, m.in. mistrzostwa Europy i świata a także prowadzi ogólnopolskie turnieje taneczne.
Od 2005 do 2012 (TVN) i ponownie od 2014 (Polsat) jest jednym z jurorów w polskiej edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”.
Dynamiczna olsztynianka udowadnia na co dzień, że warto do życia podchodzić z pasją.
 

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2017. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.