BabaFest 2017

BabaFest 2017

#babafest

Gdy dziecko jest chore - co się dzieje z rodzeństwem?: szczegóły

liczba miejsc: 3

cena: 10 zł

termin: 15.10.2016 godz. 13:00 - 14:30

lokalizacja: Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka, ul. Sikorskiego 23

prowadzący: Anna Chrostowska - Buzun i Bożena Chrostowska

Opis:

Na warsztacie przyjrzymy się sytuacji psychologicznej rodzeństwa dziecka "chorego”. Porozmawiamy o wpływie, jaki może mieć sytuacja "choroby siostry/brata" na świat przeżyć dziecka, jego relacji z innymi, z samym sobą. Spróbujemy stanąć w miejscu "tego zdrowego, temu co nic nie jest, tego co ma być grzeczny i wyrozumiały, tego co ma sobie dobrze radzić". Poszukamy rozwiązań, dla dziecka i dla siebie: jak wspierać, jak równoważyć relacje w rodzeństwie. Będziemy rozmawiać, dzielić się swoimi doświadczeniami i postaramy się wspólnie znaleźć dobre dla siebie pomysły, by poradzić sobie w rodzinie z blaskami i cieniami „dobrego dziecka” .

Informacje o prowadzącym:

Anna Chrostowska-Buzun - psycholog, psychoterapeutka; od wielu lat zajmuje się  psychoterapią dzieci i młodzieży oraz pracą z ich rodzicami. Obecnie pracuje w Poradni psychoterapeutycznej dla młodzieży MOP w Warszawie oraz prowadzi własny gabinet. Psychoterapeutka i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.


Dr Bożena Chrostowska – pedagożka, animatorka, edukatorka, wieloletnia pracowniczka naukowa Uniwersytetu Warmińsko –Mazurskiego w Olsztynie, instruktorka „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”, wspierająca rodziców dzieci z niepełnosprawnościami. Członkini Samopomocowej Grupy  Rodziców i Opiekunów Osób z Autyzmem i Zespołem Aspergera. Prowadzi  działania rzeczniczce  w obszarze poprawy sytuacji osób z autyzmem i ich rodzin. Zarządzająca rodziną autystyczną.
 

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2017. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.