#babafest

Organizatorki

Aleksandra Śladowska i Agnieszka Łobacz

Dwie przyjaciółki, zwykłe-niezwykłe kobiety, założycielki Instytutu Rozwoju Człowieka. Specjalizują się w szkoleniach z zakresu rozwoju kompetencji osobistych takich jak: asertywność, komunikacja interpersonalna, autoprezentacja, budowanie i integracja zespołów, twórcze myślenie, efektywne uczenie się, radzenie sobie ze stresem. Doświadczenie zawodowe zdobywały w dużych firmach, placówkach oświatowych i instytucjach państwowych. Od zawsze pracują z ludźmi. Odważne i skuteczne, ale nie pozjadały wszystkich rozumów, nie znają odpowiedzi na każde pytanie, na pewno nie są idealne. Połączyła je chęć stworzenia przestrzeni do rozwoju, zmiany na lepsze, inspiracji. Dla wszystkich mają dużo zrozumienia i herbatę z sokiem malinowym. Kobiety, które realizują swoje marzenia i wierzą, że rozwój nie ma końca.

Sylwia Suchecka

Ukończyła Ekonomię na Uniwersytecie Gdańskim. Gdańszczanka z pochodzenia, olsztynianka z wyboru. Przez 15 lat pracowała w międzynarodowej korporacji. Zmieniła życiową drogę, by móc spojrzeć na życie z innej perspektywy, co okazało się wyborem nader trafnym. Biegle mówi po angielsku, całkiem dobrze w języku francuskim, uczy się języka hiszpańskiego. Kocha podróże, poznawanie nowych ludzi i miejsc. Z rzeczy najważniejszych jednym tchem wymienia: dom, rodzina, pasja i przyjaciele. Artystyczna dusza, wrażliwa na to co piękne, ale też na krzywdę innych. Wielbicielka stylu retro, vintage i shabby chic, od kilku już lat zafascynowana światem Decoupage, Scrapbooking i Pergamano. Marzy o tym, by Olsztyn stał się artystyczno – kulturalną stolicą regionu z prawdziwego zdarzenia, gdzie mieszkańcy znajdą miejsca w których będą mogli się spotykać, rozwijać swoje pasje, aktywnie i twórczo spędzać czas wśród ludzi.
Jej motto na co dzień: "Uśmiech to bodaj najkrótsza droga do drugiego człowieka". Henry Saka

Magdalena Faszcza

Z wykształcenia polonistka i teatrolog, swoje zawodowe życie związała z tańcem. W 2005 roku stworzyła Studio Animacji Ruchowej RYTM, w którym daje innym możliwość rozsmakowania się w tańcu. Jako pierwsza pokazała olsztyniakom, czym jest flamenco, taniec irlandzki, arabski Bellydance, hinduski Bollywood czy burleska. Wierzy, że „postawa to gracja, gracja to magia a magia to taniec”. Pokazuje kobietom, że ruch może im towarzyszyć na każdym etapie życia, w kameralnej atmosferze STUDIA RYTM spotykają się więc uczennice, studentki, energiczne 30-tki, 40tki oraz dojrzałe jak dobre wino kobiety 50+. Lubi ruch, energię międzyludzką i spotkania i inspirujące rozmowy. Artystycznie realizuje się podczas koncertów Teatrzyku piosenki satyrycznej „Czyści jak łza”. Poza prowadzeniem szkoły organizuje koncerty, warsztaty i pokazy taneczne. Marzy o dłuższym pobycie w ukochanej Sevilli, do której jeździ rokrocznie na kilkutygodniowe warsztaty taneczne. Mieszka na wsi, pracuje w mieście. Jest zadowolona z tego co jest, ale wrodzona ruchliwość nie pozwala jej stać w miejscu.

Małgorzata Wiśniewska

Olsztynianka z urodzenia i zamiłowania, inicjatorka I edycji BabaFest, zawodowo zajmowała się logistyką i prowadzeniem projektów w międzynarodowej korporacji, obecnie prowadzi swoją Firmę Wdrożeniowo-Doradczą EQUILIBRO.
Prywatnie zajmuje się logistyką i prowadzeniem projektów... tylko tych podróżniczych! Już od szkoły średniej fascynowały ją podróże: najpierw po Polsce później po Europie. Od kilku lat podróżuje po innych kontynentach Azji i Ameryce Centralnej. W Azji urzekła ją Syberia, niezmierzone stepy Mongolii, wyżyna Tybetańska czy Himalaje w Nepalu. Ameryka Centralna to głównie Meksyk i ukochane Puerto Escondido a także Gwatemala, która choć tak bliska Meksykowi to jednak daleka kulturowo. Kajakiem, rowerem, busem czy też pieszo realizuje swoje marzenia, podróżując po świecie, odwiedzając jego najdalsze zakątki. Od zawsze w ciągłym ruchu, dlatego też w 2011 wzięła udział w projekcie www.Afryka Nowaka.pl, gdzie przez miesiąc przemierzała Afrykę na rowerze śladami Kazimierza Nowaka. Więcej o jej podróżach możesz zobaczyć na jej stronie http://www.podrozujebolubie.pl.
W życiu kieruje się maksymą - jest coś gorszego niż porażka - brak usiłowania. Uważa, że spełnianie swoich marzeń jest równie ważne, jak spełnianie marzeń innych a szczególnie dzieci, dlatego od kilku lat jest aktywnym wolontariuszem Olsztyńskiego Odziału Fundacji Mam Marzenie.

Dołącz do Babafest!

Jeśli chcesz Nam pomóc w organizacji kolejnego Festiwalu BabaFest napisz do nas i zostań Wolontariuszem!

fot. Orest Kantor, Sylwia Rabcewicz

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2017. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.