#babafest

Notatka prasowa

VII EDYCJA FESTIWALU ROZWOJU I INSPIRACJI BABAFEST W OLSZTYNIE 

 

Najbardziej kobiecy Festiwal w Olsztynie :)

 

 


15 października to data Gali Inauguracyjnej siódmej edycji Olsztyńskiego Festiwalu Rozwoju i Inspiracji BabaFest -  festiwalu tworzonego przez kobiety i dla kobiet.


Przypomnijmy, że kiedy siedem lat temu dziewczyny ze Stowarzyszenia  Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem zorganizowały pierwszą edycję festiwalu, nie spodziewały się, że festiwal będzie najgorętszym jesiennym wydarzeniem w regionie. Różnorodność ich zawodowych kompetencji, temperamentu i zainteresowań okazała się największym atutem. W piątkę tworzą pełnię, czyli zdarzenie, w którym każda z kobiet znajdzie coś dla siebie.


Tym razem festiwalową galę uświetni duet niezwykłych kobiet – Elżbieta Jodłowska - piosenkarka, aktorka, znakomita artystka kabaretowa, autorka kultowego spektaklu „Klimakterium”, oraz znana wszystkim olsztyniankom – Ewa Cichocka – najbardziej uśmiechnięta twarz zespołu Czerwony Tulipan, kobieta-petarda, której talent i humor sceniczny - jak magnez - przyciąga tłumy widzów już od kilku dekad.


Na Gali usłyszymy niezwykłe aranżacje zabawnych i ujmujących piosenek, których brzmienia i frazy zostaną nam w uszach i sercach jeszcze na długo po koncercie. Muzyczne akcenty przeplatać się będą z dialogami oraz fragmentami tekstów „Klimakterium”.


Część artystyczną poprzedzi rozstrzygnięcie konkursu o tytuł BabaFest 2017. Jest to konkurs dla kobiet zaangażowanych społecznie i obywatelsko, działających charytatywnie na rzecz społeczności lokalnej. W wielu środowiskach można znaleźć osoby, które chcą dać od siebie światu coś więcej -  bezinteresownie pomagają innym, wykorzystują swoje możliwości, dzielą się umiejętnościami i wiedzą. Przewodnią ideą konkursu jest przybliżenie sylwetek tych wyjątkowych osób i promowanie takich postaw wśród innych. 

Wydarzenie ma charakter charytatywny - dochód, podobnie jak w poprzednich edycjach, zostanie przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych olsztyńskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

Natomiast w weekend 21-22.10.2017 nastąpi największa festiwalowa kumulacja.
W tym roku Program Baba Fest bije rekordy – Organizatorki osiągnęły  największą do tej pory liczbę warsztatów i spotkań o bogatej tematyce. W tegorocznym programie Baba Fest pojawią się warsztaty z zakresu rozwoju osobistego, sztuki użytkowej, tańca i ruchu oraz aktywności sportowej, podczas których uczestniczki poznają nowe sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, roztańczą stres, rozwiną pasje i zainteresowania, a przede wszystkim poznają się i podzielą osobistymi doświadczeniami.  Szeroki wachlarz tematów zapowiada istny karnawał kobiecości, gdzie główną siłą jest różnorodność. 

Weekend z BabaFest to święto kobiet przede wszystkim dlatego, że to czas tylko dla nich - zajmują się własnym ciałem, duszą i umysłem, co okazuje się najbardziej luksusowym prezentem. Pewnie dlatego, że uczestniczki BabaFest to kobiety świadome, które często funkcjonują w zawrotnym tempie, odnajdując się w kilku lub kilkunastu życiowych rolach. Nie dziwne więc, że rezerwacje na festiwalowe warsztaty rozchodzą się w błyskawicznym tempie. I chociaż z roku na rok liczba atrakcji rośnie, wciąż chętnych jest więcej niż miejsc. Zresztą statystyki najlepiej oddają skalę wydarzenia: w poprzedniej edycji festiwalu wzięło udział ponad 1600 uczestniczek. Warto też wspomnieć, że w tym roku pierwszy raz festiwal odbywa się na UWM, na Wydziale Humanistycznym, ul. Kurta Obitza 1.

I wreszcie epilog – festiwal zwieńczy niezwykle magiczny życiotwórczy akt – wspólne sadzenie lasu 5 listopada. Spośród sadzonek klonu, lipy, jarzębu, dębu i wiązu każda z nas będzie mogła wybrać tę, która najbardziej do niej pasuje i tchnąć w nią nowe życie. Raz zasadzone drzewo będzie nam towarzyszyło wiele lat, abyśmy powracały w to magiczne miejsce, gdzie zostawiłyśmy swój ślad – niezwykle cenny, bo żywy. Chcemy, aby wspólne zalesianie stało się kolejnym pretekstem do spotkania w przyjaznym i życzliwym gronie kobiet, które chcą żyć świadomie i twórczo. Akcji towarzyszyć będzie biesiada przy dużym ognisku, dlatego zapraszamy też dzieci i całe rodziny do Leśnego Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach.

Serdecznie zapraszamy!

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2017. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.