#babafest

Baba Movie

Przed nami kolejne BabaMovie :-)

czyli kobiece pokazy filmowe, które odbywają się raz w miesiącu i są okazją, żeby wspólnie się pośmiać, wzruszyć, zainspirować, wymienić wrażeniami albo po prostu spotkać się i porozmawiać.

Tym razem zapraszamy do wspólnego oglądania filmu „Jeszcze dalej niż Północ”. To francuski film komediowy z 2008 roku, nakręcony według pomysłu Dannego Boona.

Ciepła i wywołująca dużo śmiechu historia pewnego urzędnika pocztowego, który, wbrew oczekiwaniom, zamiast na francuską Rivierę "zesłany" zostaje na daleką i zimną północ, gdzieś pod Belgijską granicę. Zaprzyjaźniając się z mieszkańcami miasteczka ma możliwość skonfrontować swoje uprzedzenia z rzeczywistością i przekonać się, że były one całkowicie bezpodstawne.

Mottem filmu może być sprawdzona zasada: "Im gorzej, tym lepiej".  Żona głównego bohatera nie może uwierzyć, że życie w Bergues ani trochę nie przypomina koszmaru z krążących legend. Im bardziej mąż narzeka, tym ona czuje się lepiej, a korzysta na tym ich małżeństwo. Pod płaszczykiem zabawnych perypetii głównego bohatera, który musi ukrywać, że tubylcy są w rzeczywistości życzliwymi osobami, kryje się satyra na egocentryczne społeczeństwo, które nie chce patrzeć tam, gdzie kończy się "ja", a zaczynają "oni". W fabułę wplecionych jest trochę pouczających morałów dotyczących miłości, związków i życia w ogóle, co razem z dobrym humorem daje lekkostrawny miks idealny na seans w gronie znajomych kobiet J

Uwaga! Cena biletu tylko 13 zł – do kupienia na miejscu.

Spotykamy się 12 marca w poniedziałek  o godz. 19.45 w Kinie Studyjnym Awangarda 2.

Zabierzcie do kina inne kobiety - swoje znajome i przyjaciółki. Zapraszamy do wspólnego oglądania :-)

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2018. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.