#babafest

Czytać każdy może

Czytanie, to nie tylko przyjemność, pozyskiwanie wiedzy i kształtowanie wrażliwości. To również jeden z najważniejszych mechanizmów doskonalenia podstawowych funkcji naszego mózgu. Bez W procesy słuchania, czytania i rozumienia tekstów zaangażowane są ogromne jego obszary! Bez ich doskonalenia trudno sobie wyobrazić prawidłowe funkcjonowanie w każdej ze sfer naszego życia.
„Czytać każdy może” jest akcją promującą czytanie dzieciom i przez dzieci, czytanie w ogóle przy jednoczesnej promocji najlepszych pozycji polskiej literatury dla dzieci. Autorem akcji jest Paweł Zawitkowski, znany terapeuta dziecięcy, a organizatorem akcji jest Wydawnictwo Marceli Szpak.
Akcja społeczna będzie realizowana w internecie, prasie, telewizji, radiu, w szkołach i przedszkolach. Jej kolejnym etapem będzie projekt współrealizowany z firmą Bibliocreatio, polegający na tworzeniu multimedialnych bibliotek w Szpitalach pediatrycznych i szpitalach ginekologiczno-położniczych.
W ramach akcji będziemy również podpowiadać jak „bawić się bajkami”, opowiadać w jaki sposób czytanie wspiera rozwój dzieci oraz pomaga budować relacje między rodzicami i dziećmi, w grupie rówieśniczej, wspierać potencjał poznawczy, intelektualny, emocjonalny, społeczny dzieciaków i ich rodzin.
Strona internetowa www.czytackazydmoze.pl rozsyłająca po działaniach realizowanych w ramach akcji, przenosi użytkowników w magiczny świat wyobraźni.
Na specjalnym kanale w portalu YouTube pojawiają się videobooki, w których znani i lubiani aktorzy i prezenterzy (m.in. Cezary Żak, Krzysztof Ziemiec) oraz rodzice i dzieci czytają fragmenty książek. Materiał video przeplatany jest ilustracjami z książek i jest doskonałą pomocą, gdy z ważnych powodów nie jesteśmy w stanie samodzielnie czytać dzieciom.

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2018. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.