DZIĘKUJEMY za BabaFest 2016!!!

DZIĘKUJEMY za BabaFest 2016!!!

#babafest

Konkurs

Przedstawiamy kandydatki do tytułu BabaFest 2016. Kobiety, które bezinteresownie, z potrzeby serca, robią coś dla innych. Działają w bardzo różnych obszarach, ale łączy je jedno, wszystkie sprawiają, że świat jest lepszy. To prawdziwe bohaterki.

Głosowanie trwa do 10 października do godz. 12.00.

Zgodnie z regulaminem poza głosowaniem internetowym na wybór lauretaki konkursu o tytuł BabaFest 2016 będzie miała Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzą przedstawiciele instytucji rządowych i pozarządowych oraz organizacji pozarządowych związanych z działalności społeczną.

Prezentacja kandydatek na konkurs o tytuł BabaFest 2016. Realizacja konkursu jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

Sesja zdjęciowa: stylizacja - Galeria Warmińska, FashionTime, zdjęcia: Piotr Ratuszyński

 

Barbara Baturo Pani Barbara aktywnie działa w organizacjach pozarządowych od ponad 25 lat. W latach 90-tych założyła Towarzystwo Przyjaciół Liceum Ekologicznego Aura, które z sukcesem przez wiele lat prowadziło szkołę średnią. Była Prezesem Towarzystwa i wicedyrektorem szkoły.

Jest współorganizatorką Olsztyńskiego Towarzystwa Amazonki, w której przez wiele lat pełniła funkcje wiceprezesa i członka zarządu.
Monika Dąbrowska Monika Dąbrowska jest pomysłodawczynią akcji „Bieg na sześć łap”, którą od 3,5 roku systematycznie organizuje. Jest to akcja, która polega na uprawianiu aktywności fizycznej w towarzystwie piesków ze schroniska dla zwierząt. Dzięki tej idei osoby, które na co dzień biegają, spacerują, zamiast ćwiczyć samemu, zabierają na trening pupile z azylu.
Anna Krućko Pani Anna działa w Grupie “Dziel się Sercem”, która wraz z grupą motocyklistów z Ostródy organizuje koncerty charytatywne. Dochód z koncertów przekazywany jest na rzecz Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych lub osób chorych i potrzebujących.
Monika Kulesza Pani Monika jest osobą, która żyje miłością do zwierzaków. Jako miłośniczka zwierząt zawsze pomaga bezinteresownie potrzebującym. Walczyła o los zwierząt w Dobrym Mieście. Z jej inicjatywy powstała grupa wolontariuszy do dziś ratująca zwierzęta. Zaraziła innych swoją postawą.
Elżbieta Muż Pani Elżbieta jest organizatorem niezliczonej liczby imprez, spotkań, konkursów, warsztatów dla mieszkańców Osiedla „Kormoran” i osób spoza osiedla. Pomimo skromnych warunków i niskich nakładów finansowych na zakupy nowych tytułów, Pani Elżbieta potrafi znaleźć sponsorów a w przypadku ich braku, niejednokrotnie z własnej pensji uzupełnia księgozbiór.
Marta Niedźwiedź Pani Marta na stałe współpracuje z Fundacją „Przyszłość dla dzieci”, organizuje warsztaty z okazji Dnia Dziecka dla Zespołu Placówek Specjalnych przy Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. W 2015 i 2016 roku wzięła udział w biegu charytatywnym „O co biega?” organizowanym przez Rotary Club Varmia.
Joanna Wróż Pani Joanna Jest prezesem Koła Gospodyń wiejskich w Miętkich (gmina Dźwierzuty) od 2012 roku. Reaktywowała Koło i sprawia, że ono żyje. Jest dobrym duchem swojej miejscowości, ale również gminy. Wraz z paniami z KGW bierze udział w licznych konkursach organizowanych dla kół. Pod jej kierownictwem KGW w Miętkach sięgnęło po wiele wyróżnień i nagród.
Henryka Żygota Pani Henia swoją działalność społeczną rozpoczęła w 2006 roku jako członek grupy nieformalnej – Komitet Wiejski Utworzenia Świetlicy w Pożarkach. Działa na rzecz wyrównywania szans dzieci i młodzieży z obszarów wiejskich. W wyniku jej działań, poprzez pozyskiwanie funduszy zewnętrznych w ramach małych projektów, poprawia się estetyka wsi i powstają miejsca użyteczności publicznej.

Wyniki

1
Monika Dąbrowska

Kandydatka do tytułu BabaFest 2016

23.80%
2751 głosów
2
Henryka Żygota

Kandydatka do tytułu BabaFest 2016

20.86%
2411 głosów
3
Elżbieta Muż

Kandydatka do tytułu BabaFest 2016

13.72%
1586 głosów
4
Joanna Wróż

Kandydatka do tytułu BabaFest 2016

12.87%
1488 głosów
5
Anna Krućko

Kandydatka do tytułu BabaFest 2016

8.95%
1034 głosów
6
Monika Kulesza

Kandydatka do tytułu BabaFest 2016

7.69%
889 głosów
7
Barbara Baturo

Kandydatka do tytułu BabaFest 2016

6.86%
793 głosów
8
Marta Niedźwiedź

Kandydatka do tytułu BabaFest 2016

5.25%
607 głosów
Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.