#babafest

Edycja 2015

Wioletta Śląska - Zyśk

Działalność społeczna


Kobieta wrażliwa i dobra. Zawsze spieszy na pomoc innym osobom i instytucjom. Empatyczna i skuteczna. Chętnie wspierała tworzenie Środowiskowego Domu Pomocy w Piszu i Domu Dziennej Opieki dla Osób Starszych w Białej Piskiej. Z ochotą popiera inicjatywy, które mają na celu tworzenie miejsc pracy,  angażuje się w wszelkie projekty na rzecz społeczeństwa.  Inicjatorka akcji „Mazury za pół ceny”, dzięki której wiele mazurskich atrakcji znalazło się w zasięgu mieszkańców.
Była wiceprzewodniczącą Zespołu Szybkiego Reagowania w powiecie piskim, niosącego pomoc osobom zwalnianym z pracy oraz członkinią  kapituły Lady D – która wyróżnia kobiety aktywne, wybitne w różnych dziedzinach życia, kobiet z niepełnosprawnością.
Dodatkowo wspiera organizacje pozarządowe, fundatorka wielu nagród w konkursach szkolnych, imprezach sportowych, aktywnie włącza się w akcje charytatywne.
Z powołania mediatorka i coach - wspiera zgłaszające się do niej kobiety w kryzysowych sytuacjach, zawsze chętna do pomocy. Charytatywnie przygotowuje paczki na Święta Bożego Narodzenia, pomaga potrzebującym. Ambasadorka akcji „Bezpieczna przyszłość”, propaguje profilaktykę zdrowotną.

Praca zawodowa


Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego (od XII 2014 r.). Przez 9 lat pełniła funkcję dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Piszu oraz funkcję zastępcy burmistrza Pisza (w okresie od V 2012 r. do IX 2013r.), Wiceprzewodniczącej Powiatowej Rady Zatrudnienia i Wiceprzewodniczącej Konwentu Dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy Województwa Warmińsko-Mazurskiego.  Mimo filigranowej figury zajmuje się infrastrukturą: drogami, kleją, lotniskiem, spółkami, szpitalami, sportem, polityką społeczną. To prawdziwa BabaFest!
Posiada Dyplomy: Ministra Skarbu Państwa potwierdzający pozytywny egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa, Prekursora Lokalnych Porozumień na Recz Zatrudnienia. Dyplom Ministra Pracy i Polityki Społecznej Pro Publico Bono za działalność na rzecz rynku pracy oraz odznaczenia: Brązowy Krzyż Zasługi Prezydenta RP, Odznaka Honorowa za zasługi na Rzecz Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Honorowa Odznaka Złotej Kotwicy “Zasłużony dla Ratownictwa Wodnego”, Brązowy Medal “Za Zasługi dla Pożarnictwa”.
Nominowana do Wilka Piskiego w dziedzinie: Gospodarka i Działalność na rzecz ziemi piskiej.
Członek Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz na lata 2014 – 2020. Członek Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi.
Od kwietnia 2015 r. Członek Komitetu Sterującego do spraw koordynacji interwencji EFSI w sektorze zdrowia. Od lipca 2015 r. Członek Wojewódzkiej Rady do spraw Potrzeb Zdrowotnych.
 
Uzasadnienie


To jest świetna kobieta, taka jak każda z nas! Pełna życia i energii do działania, świadoma, pełna empatii i otwarta na potrzeby innych, gotowa do pomocy potrzebującym. Swą ścieżką zawodową - od referenta do wicemarszałka pokazuje, że dzięki uporowi, pracowitości, konsekwencji w działaniu można podążać za swoimi marzeniami i samorealizacją. Może być inspiracją dla wielu kobiet.


Zgłaszający


Beata Januszczyk

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2018. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.