#babafest

Edycja 2016

Henryka Żygota

Działalności społeczna
Pani Henia swoją działalność społeczną rozpoczęła w 2006 roku jako członek grupy nieformalnej – Komitet Wiejski Utworzenia Świetlicy w Pożarkach. Działa na rzecz wyrównywania szans dzieci i młodzieży z obszarów wiejskich. W wyniku jej działań, poprzez pozyskiwanie funduszy zewnętrznych w ramach małych projektów, poprawia się estetyka wsi i powstają miejsca użyteczności publicznej, zarówno do aktywnego jaki i biernego wypoczynku: boisko do plażowej piłki siatkowej, boisko do piłki nożnej, mini sad, miejsce grillowe z altaną, plac zabaw przy świetlicy. Jej działalność skupia się przede wszystkim na dzieciach i młodzieży. Wspólnie z Klubem Integracji Społecznej przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kętrzynie przyczyniła się do utworzenia w 2006r. świetlicy wiejskiej „Dziupla” w Pożarkach. Od 10 lat zachęca do rozwijania talentów oraz nowych umiejętności, szukania własnej drogi poprzez organizację różnorodnych zajęć. Wprowadza innowacyjne zajęcia: szczudła, taniec z ogniem, stolarstwo, ogrodnictwo, bębny afrykańskie, ochrona środowiska, recykling, zdrowe odżywianie. Zachęca młodzież do prezentowania nabytych umiejętności podczas imprez organizowanych również poza terenem gminy. Corocznie współorganizuje turniej plażowej piłki siatkowej oraz wyjazd na spływ kajakowy. Współpracuje z instytucjami, organizacjami pozarządowymi oraz grupami nieformalnymi. Przy realizacji projektów poświęca swój wolny czas oraz często środki finansowe.
Poprzez jej determinację zwiększa się liczba mieszkańców angażujących się w działania na rzecz środowiska lokalnego, poprawia się wizerunek i estetyka miejscowości. Zawiązuje się więź międzysąsiedzka, międzypokoleniowa i między dziećmi a rodzicami. Rodziny zaczęły spędzać ze sobą więcej czasu w sposób pożyteczny dla siebie i innych. Zwiększa się świadomość mieszkańców w zakresie podejmowania decyzji i włączania się w inicjatywy podejmowane na rzecz świetlicy i sołectwa Pożarki. Mieszkańcy bardziej dbają o wspólne dobro oraz wzmacnia się współpraca między nimi.

Praca zawodowa
Pani Henia to kobieta, która żadnej pracy się nie boi. Pracowała jako sprzedawca, budowlaniec, stolarz, a od 10 lat jest opiekunką świetlicy wiejskiej w Pożarkach.

Uzasadnienie
Pani Henia jest osobą pełną energii i radości. Swoim wigorem i uśmiechem zaraża innych. Nigdy nie narzeka, kiedy napotyka trudności na swojej drodze, tylko szuka innych rozwiązań. Organizując zajęcia dla dzieci i młodzieży najpierw sama wypróbowuje je na sobie. Chodzi na szczudłach, gra na bębnach afrykańskich, tańczy Zumbę.

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2019. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.