#babafest

Edycja 2015

Ewelina Gregorczyk

Działalność społeczna


"Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten kto daje"
Jan Paweł II

Ta sentencja przyświeca mi całe życie. 

Od roku 2008 angażuję się w różne formy działalności społecznej, organizuję lub współorganizuję różnego rodzaju imprezy a także staram się  wspierać osoby dotknięte depresją oraz  ich rodziny. 

Po bardzo trudnej 3,5 - letniej depresji, mając ogromny bagaż doświadczeń  w pokonywaniu tej choroby, postanowiłam otworzyć się na świat i mówić o tym głośno.  Początkowo były ze mną artykuły w lokalnej prasie a także ogólnopolskiej, potem kilkukrotne wywiady dla TVP Olsztyn oraz nagrano ze mną program „Opinie”.

Moim celem było pokazać ludziom, że depresja jest trudną chorobą i że można ją wyleczyć, czego jestem  doskonałym przykładem. Do chwili obecnej spotykam się z osobami potrzebującymi wsparcia. 

Z upływem lat podejmowałam różne działania społeczne.

W latach 2008-2010 aktywnie uczestniczyłam w działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie. I tak np. w 2008r  byłam współorganizatorką Pokazu Mody, w którym brały udział Panie 50+ oraz gimnazjaliści.  Celem tego wydarzenia było pokazanie, że kobieta w każdym wieku może czuć się piękna i młoda. Na dowód tego sama postanowiłam wziąć udział w pokazie jako modelka. 
Relacje z pokazu mody ukazały się  kilkakrotnie w obu telewizjach olsztyńskich, a taki rodzaj aktywności starszych kobiet był bardzo ciepło przyjęty w wielu środowiskach olsztyńskich. 

Włączałam się  także w organizację Kongresu Kobiet w Olsztynie, zainicjowanego przez fundację FIKA. Uczestniczyłam kilkakrotnie w zjazdach Kongresu Kobiet w Warszawie.

Brałam udział w organizacji Koncertu Charytatywnego Art Heart 2009 na rzecz osób niepełnosprawnych.

Miałam także w swoim życiu epizod czysto polityczny, startowałam na radną do Rady Miasta Olsztyn  z  całkiem dobrym wynikiem ale nie na tyle wysokim, żeby zostać radną.  

Moim życiowym zainteresowaniem jest medycyna naturalna.
Z tej racji od 5 lat aktywnie działam w Warmińsko-Mazurskim Cechu Naturoterapeutów, jestem członkiem zarządu tej organizacji. Aktywnie uczestniczę w działalności społecznej cechu organizując zjazdy członków naszej organizacji, warsztaty dla popularyzacji wiedzy o medycynie naturalnej. Ponadto od 5 lat organizuję zbiórkę pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gdzie darczyńcy za wrzucenie kwoty do puszki otrzymują możliwość darmowych zabiegów od naturoterapeutów.  

Angażuję się w propagowanie tematyki  zdrowego trybu życia. Staram się zapraszać do Olsztyna wielu specjalistów z tej dziedziny, którzy dzielą się swoja wiedzą i doświadczeniem.

Jestem aktywnym członkiem grupy wspierającej działalność oddziału „Światło” przy Stowarzyszeniu Pojezierze w Olsztynie.  

Jako wolontariusz zaangażowałam się także w niedawno powstałej Fundacji „ Skrzydła Anioła” wspierającej ludzi dotkniętych chorobą nowotworową.

Wiele jeszcze znalazłoby się drobniejszych inicjatyw dla których uważam, że warto zaangażować swój czas.   

Kocham siebie, kocham ludzi, kocham życie.

 

Praca zawodowa

Jestem z wykształcenia  inżynierem budownictwa lądowego. 
Pracowałam na różnych stanowiskach, co wiązało się z uzupełnieniem wykształcenia o studia podyplomowe z rachunkowości i projektów unijnych. Najmilej wspominam te stanowiska, które wiązały się z bezpośrednim kontaktem z ludźmi. Aktualnie jestem bezrobotna, opiekuje się rodziną, w oczekiwaniu na emeryturę. 

 

Uzasadnienie

Lubię nowe wyzwania. Od dawna kibicuję Waszemu Stowarzyszeniu i jestem pełna podziwu atrakcyjności organizowanych corocznie Festiwali dla Kobiet. Uczestnictwo w konkursie traktuje jako ciekawą inicjatywę, promującą aktywne działania kobiet. 

 

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2018. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.