#babafest

Edycja 2015

Urszula Derlacz

Działalność społeczna


Pani Urszula Derlacz od lutego 2015 jest Sołtysem Dywit. Od tego czasu nasze Dywity zaczęły tętnić życiem. Już w marcu w miejscowym GOKu zorganizowała spotkanie z okazji Dnia Kobiet, na którym można było posłuchać wykładów o zdrowym żywieniu, zrobić manicure, makijaż twarzy, a wszystko zakończone było słodkim poczęstunkiem z kawą. Pani Sołtys odnowiła place zabaw dla dzieci. W Wielkanoc zorganizowała dla dzieci poszukiwanie niespodzianki od zajączka nad jeziorem. Odnowiła słup ogłoszeniowy, zadbała o kosze na śmieci, których wcześniej nie było. W lipcu odbył się festyn integracyjny dla mieszkańców z poczęstunkiem, z muzyką (pierwszy raz od 40 lat). Niedawno z jej inicjatywy we wsi stanęła ławeczka dla osób uzależnionych.


Praca zawodowa


Pani Urszula jest nauczycielką języka polskiego w szkole podstawowej w Dywitach. Jest osobą lubianą i bardzo angażującą się w sprawy uczniów. Dodatkowo prowadzi Kółko J.Polskiego, które cieszy się dużym zainteresowaniem  wśród cieci i młodzieży. Efekty tej współpracy można oglądać na wielu scenach konkursowych, a także na akademiach szkolnych.

 

Uzasadnienie

 

Pani Ula jest osobą pełną energii, całym sercem angażuje się we wszystko co robi. Nie tylko zajmuje się organizacją, ale również osobiście ciężko pracuje. Jeśli trzeba coś pomalować – bierze pędzel i maluje, jeśli posprzątać, jako pierwsza wynosi worki pełne śmieci. Jest osobą bardzo życzliwą i wrażliwą. Z uśmiechem rozmawia z mieszkańcami Dywit wsłuchując się w ich potrzeby. Dodatkowo jest członkiem Stowarzyszenia Aktywne Dywity, które powstało, aby działać na rzecz wsi. Wiemy, że Pani Derlacz ma ciągle nowe pomysły, pełne fantazji a wszystko to dla dobra mieszkańców. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. A gdzie diabeł nie może tam Ulę pośle.

Zgłaszający

Wioletta Reut-Łubkowska
Alina Ciemińska

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2018. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.