#babafest

Edycja 2015

Julita Zadworna

Działalność społeczna


Julita Zadworna jest osobą o wielkim sercu. Kobieta wrażliwa na krzywdę każdego bijącego serca. Nigdy nie przejdzie obojętnie obok stworzeń, które potrzebują pomocy. W każdej sekundzie swojego życia gotowa jest wsiąść w samochód i spieszyć z pomocą zwierzętom i ludziom. Zawsze gotowa na nowe wyzwania, aktywistka działająca na rzecz zwierząt i lokalnych społeczności. Prezes Stowarzyszenia Miasto Dobre dla Zwierząt, dzięki któremu wsparcie uzyskało wiele zwierząt oraz ich opiekunów, m.in. poprzez sterylizację kotów wiejskich. Otwarta  dla wszystkich niezależnie od poglądów, współpracuje z różnymi środowiskami dla osiągnięcia wspólnego celu,  jakim jest poprawa warunków bytowych zwierząt np. dzięki współpracy z Fundacją Kronenberga  udało się pozyskać fundusze na sterylizację kotów wolnożyjących  oraz budowę kocich domków. Niesie pomoc zwierzętom bezdomnym, chorym, a także tym, które  pozostają czyjąś własnością, lecz są traktowane w niehumanitarny sposób. Prowadzi „kotułek”, który jest azylem dla chorych kotów i kociąt poszukujących domów. Obok niesienia pomocy zwierzętom niejednokrotnie prowadziła zbiórki dla osób będących w potrzebie, biednym i opuszczonym, pokrzywdzonym przez los w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Zaangażowanie i determinacja skłoniły ją, by za każdym razem przy organizacji zbiórek np. w szkołach zawsze spotykać się z dziećmi, by uświadomić je i propagować prawa zwierząt.
W wolnych chwilach zajmuje się rękodziełem m.in. wyrobem biżuterii i decoupage. Swoje wyroby przeznacza na aukcje charytatywne, z których dochody w całości przekazywane są na leczenie oraz utrzymywanie bezdomnych zwierząt będących pod opieką stowarzyszenia.


Praca zawodowa

 

Prowadzi działalność gospodarczą, jest menadżerem biur obsługi klienta i przedstawicieli handlowych.

 

Uzasadnienie

 

Pani Julita z dużym zaangażowaniem działa na rzecz zwierząt i ludzi poszkodowanych. Angażuje do tej pomocy bliskich, znajomych i firmy i instytucje, z którymi współpracuje. Zaraża swoją ideą i działa na rzecz edukacji dzieci i młodzieży.
Współpracuje z Klubem Miłośników Kotów w Olsztynie Club 4 Cats - który zapoczątkował ideę "Olsztyn Kocha Koty". Przygotowuje się do stworzenia azylu dla kotów i wspiera ideę kociej kawiarni, żeby każdy mógł przyjść zrelaksować się i czerpać z dobrej energii jaką emanują koty.

 

Zgłaszający

Milena Brzostek

Aby oddać głos na: proszę wypełnić formularz:

Głosjesz na kandydatkę w konkursie o tytuł BabaFest 2018. 

Na podany adres zostanie wysłany mail z linkiem potwierdzającym oddanie głosu, wystarczy w niego kliknąć i Twój głos pojawi się na koncie Twojej kandydatki.

Serdecznie dziękujęmy :)

 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych z Uśmiechem w Olsztynie, wszelkie infomacje dotyczące RODO znajdują się na stronie http://babafest.pl/stowarzyszenie 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie nadesłanych na konkurs danych osobowych przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Rozwojowych Z Uśmiechem z siedzibą w Olsztynie ul. Staromiejska 8/9/lok 7 w celach związanych z konkursem.